Basketbola zorunlu ara

İlçemizin başarılı basketbol sporcularından biri olan Doğasu Orcan, İzmir’deki kulüp antrenmanında sakatlandı. Sakatlığı nedeniyle bir süre basketbola veda eden başarılı sporcu Doğasu Orcan yaşadığı sağlık soru sebebiyle açıklama yaptı.

20201023_basketbola_zorunlu_arailk_16e89.jpg

İzmir Timur Arslan Koleji’nde bursu olarak okuyan ve aynı zamanda kulübün alt yapı bünyesinde basketbol oynayan 15 yaşındaki umut vaat eden sporculardan biri olan Doğasu Orcan habermilas.com’a sakatlığı ile ilgili bilgi vererek; “İzmir’deki son antrenmanda yere ters ayakla basmam sonucunda doku zedelenmesi yaşadım ve bir süre bu sakatlığım nedeniyle basketboldan uzak kalacağım” dedi.

Yeni Milasspor’un profesyonellik yıllarında takımın kalesini koruyan Mustafa Orcan’ın kızı olan Doğasu Orcan’a habermilas.com internet haber portalı olarak en kısa zamanda sahalara yeniden dönmesi dileklerimizle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Doğasu Orcan

2005 Bodrum doğumlu Doğasu Orcan Milas Sakarya İlkokulu’nda basketbola başladı. Orta öğretimini burslu olarak Milas’ta ki çeşitli okullarda yaptı. Orta ikide Bodrum Kartallarında kulüp takımında basketbol oynamaya başladı. Orta sonda Samsun Canik Belediyespora transfer oldu.

Lise birde Kütahya Ülküspor takımında burslu olarak hem okudu ve hem basketbol oynadı.

Son olarak 2020-2021 spor sezonunda İzmir Timur Arslan Kolejinde öğrenimini sürdürmekte ve kulüp takımında yer almaktadır.

20201023_basketbola_zorunlu_ara_e749f.jpg

d1391c5b14123.gif