Image

site_reklamı_mobil.jpgslideraltidonerli3.gif

Image

Tek adam rejiminin resmi

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TMSF’deki kara deliği ve iktidarın Katar aşkını sordu.

20201130_suleyman_girgin_katar_90903.jpg

Satacak bir şey kalmadı gözü Muğla’ya diktiler

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Güllük Limanı’nın özelleştirilmesi üzerinden iktidarı eleştirdi. Devlet hazinesinin sıfırı tükettiğini öne süren Milletvekili Alban; “18 yıldır Cumhuriyetin bütün birikimini sattılar. Şeker Fabrikalarından, Sümerbank’a kadar değerli olan tüm kamu kuruluşlarını yandaşa peşkeş çektiler. Şimdi satacak bir şey kalmayınca, Güllük Limanı özelleştirmesinden medet umuyorlar. Gözlerini Muğla’ya diktiler, satılacak ne varsa araştırmasını yapıyorlar” dedi.

20201127_milletvekili_alban_f6f7d.jpg

Muğla, iktidarın çevre siyasetinin bir örneğidir

CHP Muğla Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görüşmelerinde Muğla üzerinden iktidarın çevre politikalarını eleştirdi.

20201123_suleyman_girgin_7c331.jpg

Milletvekili Girgin: Kapatın demesi kolay!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmekte olan 2021 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun teklifinin Ticaret Bakanlığı görüşmelerine esnafın sorunları damga vurdu. CHP’li Milletvekilleri, Bakan Ruhsar Pekcan’ı esnafın çektiği sıkıntıları anlatan dövizlerle karşıladı. Salonda yer alan güvenlik görevlileri görüntü almak isteyen basına müdahale etti.

20201126_girgin_pankartilk_d0cbe.jpg

Yatağan yolu ve Göcek Tüneli TBMM’de gündem oldu

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Göcek Tüneli’ni ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden Yatağan yolunu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam eden bütçe görüşmelerinde gündeme taşıdı. Milletvekili Alban, “Yıllar öncesinden bu tünelin kamulaştırılacağı sözü verildi, hala buradan geçişte ücret alınıyor. Siz Muğla halkıyla dalga mı geçiyorsunuz” derken, Yatağan yoluyla ilgili olarak, “Bu yol Yatağan’ın içinden geçen bir bulvar olmasına rağmen, bu yolun planı halktan gizlenmektedir” dedi.

20201123_milletvekili_alban_c02f2.jpg

/siyaset.html