Nitelikli yağma suçuna ceza yağdı

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu ekiplerinin Milas merkezli gerçekleştirdiği operasyonda; nitelikli yağma yaptıkları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 3 zanlıdan birine 13, diğer iki zanlıya ise 10’ar yıl hapis cezası verildi.

20202310_yagma_manset_e1aa8.jpg

Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu ekiplerinin, geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleştirdiği çalışmayla yakalanan K.Ö., A.S.Y. ve Z.F.Ö. isimli nitelikli yağma zanlıları, Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Duruşma sonucunda; yağma ve tefecilikle suçlanan zanlılardan K.Ö.’ye 13 yıl, A.S.Y. ve Z.F.Ö.’ye 10’ar yıl hapis cezası verildi.

MİLAS MERKEZLİ NİTELİKLİ YAĞMA OPERASYONU

Milas ve Bodrum’da nitelikli yağma suçu işlediği belirlenen 3 zanlının yakalanması için çalışma yapan Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Bürosu ekipleri, 4 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, Milas ve Bodrum’da belirlenen adreslere, eş zamanlı operasyon düzenlenmiş ve operasyonlarda; K.Ö., A.S.Y. ve Z.F.Ö. gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, 4 farklı kişiden alınan toplam 651 bin lira tutarındaki 8 senet, ruhsatsız 1 tabanca, 4 şarjör ve 384 mermi ele geçirilmişti.