2 saatlik sağanakta dehşeti yaşadılar

Milas’ta etkili olan sağanak yağış sırasında,  karayolundaki su birikintisine giren otomobilin arza yapması sonucu bir ailenin su birikintisinde mahsur kaldığı ortaya çıktı.

20201410_yagis_manset_d27d0.jpg

Milas’ta geçtiğimiz salı günü akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren gök gürültülü sağanak yağış gündelik yaşamı olumsuz etkiledi. Trafikte yoğun yağışla ilerleyen araçlar, yollarda oluşan derin su birikintileri karşısında zor anlar yaşadı. Sağanak yağış sırasında gökyüzünü şimşekler aydınlattı. Şiddetli yağış sırasında sık sık yıldırım düştüğü anlarda ilçe genelinde elektrik kesintileri yaşandı.

Milas’taki Güçsan Sanayi Sitesi karşısında karayolunda oluşan su birikintisinden geçmek isteyen Yahya Bozbay isimli bir sürücünün, eşi ve çocuğunun da bulunduğu otomobilin su alan motorunun arıza yapmasıyla sağanak sırasında mahsur kaldığı ortaya çıktı.

AİLESİYLE OTOMOBİLDE MAHSUR KALDI

Sürücü Bozbay’ın eşi ve 8 yaşındaki çocuğuyla su alan otomobilde mahsur kaldıklarını anlatan aile yakınları, “Otomobil su birikintisinden geçtiği sırada araç stop etmiş. Biranda araç beline kadar suda kalmış. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda buluktan sonra itfaiye ve çevredeki vatandaşların yardımıyla son anda kurtuldular. Bu sırada biriken suyu tahliye edebilmek için karayolunu ikiye bölen refüj balyozla kırılmış. Yakınlarımız gerçekten çok zor anlar yaşadı. Çocuk da bu durumdan bir hayli olumsuz etkilenmiş. Neyse ki yaralanma yada can kaybı yaşanmamış. Ancak karayolunun bu noktasında ciddi bir ihmal olduğu ortada. Önümüz kış ve buranın acilen düzenlenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Öte yandan aynı gün Menteş Mahallesi’ndeki yolda da benzer manzaraların yaşandığı öğrenildi.

20201410_saganak_1_66623.jpg

d1391c5b14123.gif