CHP’li gençlerden suç duyurusu

Gerçek Hayat isimli bir derginin bu ayki kapağında yapmış olduğu "hilafet" çağrısı nedeniyle CHP Muğla İl Gençlik Kolları Muğla Adliyesi önünde basın açıklaması yaptıktan sonra suç duyurusunda bulundu.

20200730_suc_duyurusuilk_dc51d.jpg

CHP Muğla İl Gençlik Örgütü üyeleri Gerçek Hayat isimli bir derginin bu ayki kapağında yapmış olduğu hilafet çağrısı sebebiyle Muğla Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Gençlik Örgütü Yönetimi tarafından yapılan basın açıklamasında; “Geçtiğimiz günlerde Gerçek Hayat isimli dergi tarafından yapılan hilafet çağrısı yandaş medya grupları ve şahıslar tarafından kamuoyunda paylaşılmıştır. Ayasofya Müzesinin Camii olarak vasfının değişmesi ile ülkemizin uluslararası mecrada laikliğin imajı sarsılmış iken bu süreci örgütlenme ve propaganda fırsata çevirmek isteyenler gerçekleşmeyecek bir hayalin peşinde gitmektedirler.

Hilafet çağrısı yapanlar hakkında ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca halen bir işlem yapılmamıştır. Cumhuriyeti ve anayasayı hedef alan bu kişilere karşı ünvanında “Cumhuriyet” olan tek makamın bu vasfına uygun hareket etmeye davet ediyoruz.

Anayasayı ve cumhuriyetin kurucu ilkelerini alenen yok sayan gerici zihniyetin hedefi açıktır. Halkı kin ve nefret düşmanlığına tahrik eden, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden bu zihniyetin karşısında olduğumuzu; laik, sosyal, hukuk devletinin mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğimizi bildiriyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Gençlik Örgütü olarak bu anlamda suç duyurusunda bulunarak bu sürecin takipçisi olduğumuzu, Cumhuriyetin, demokrasinin ve kurucu ilkelerin yılmaz neferleri olan biz gençliğin, sahipsiz olduğu sanılan memleket toprağının bekçisi olduğumuzu buradan yineliyoruz.

Kahrolsun İstibdat, Yaşasın Hürriyet” denildi. Basın açıklamasının ardından suç duyurusunda bulunuldu.

20200730_suc_duyurusu_0a0bb.jpg

Related Articles