Turnuvaya galibiyetle başladılar

2018-2019 Ege Bölgesi Şampiyonu Milasspor Masterler Futbol Takımı, 2020-2021 spor sezonu öncesinde son hazırlık turnuvası için gittiği Balıkesir Ayvalık’ta oynadığı ilk maçını 5-3 kazandı.

20200918_masterlar_turnuvailk_son_e7c6e.jpg

Ayvalık’ta bu yıl 3. düzenlenen Masterler Futbol Turnuvasına ilçemiz takımı Milasspor’ın yanı sıra Aydın Masterlerı, Balçova Termal Masterlerı, Bandırma Gençlerbirliği Masterlerı, Bodrum Birlik Masterlerı, Edirne Vetaranlar, Edremit 9 Eylül Masterlerı, Hatay Samandağ Masterları, Hatay Zülüflühan Vetaranları, Karşıyaka Çarşı 1912 Masterları, Manisa 1965 Masterları ve Seferihisar Masterları takımları katılacak.

Ayvalık Masterler Futbol Turnuvası Komitesi tarafından sosyal medya yoluyla yapılan açıklamada; “Dostluk ve kardeşlik çerçevesinde lig maçları öncesinde turnuvamıza katılan tüm takımlara başarılar diliyor ve hepsine katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” denildi.

12 takım, 3 grup ve 4’lü takımlardan oluşacak turnuvada gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar eleme maçları oynama hakkını elde edecekler.

Ayvalık Masterler Futbol Turnuvasıyla ilgili olarak habermilas.com’a açıklama yapan Milasspor Masterler Futbol Takımı Koordinatörü Erkan İşli ve Antrenör Mehmet Kabak, Ege Bölgesi Masterler Ligi’nde birbirinden zorlu futbol takımlarıyla mücadele edeceklerini belirterek, Ayvalık Futbol Turnuvası’nın lig öncesi önemli bir organizasyon olduğunu söylediler.

Milasspor Masterlerının hedefini yine şampiyonluk, iyi futbol ve Milas’ın tanıtımının en iyi şekilde yapılması olduğunu vurgulayan Erkan İşli ve Mehmet Kabak; “Katıldığımız bu turnuvada, sporcularımızın saha içersindeki performanslarını görme şansımız olacaktır” dediler.

Rakiplerimiz belli oldu

Ayvalık dostluk Masterler futbol turnuvasında grubunda Edremit Masterlerı, Hatay Zülüflühan Masterlerı ve Balçova Masterlerıyla karşılaşacak olan ilçemiz temsilcisi Milasspor, ilk maçında Edremit Masterler takımını Cüneyt Tanyeri’nin 3 ve Ramazan Akkoyun’un 2 golü ile 5-3 yenerek, turnuvaya 3 puanla başladı.

Bugün saat 19.00’da ikinci karşılaşmasını Hatay Zülüflühan Masterlerıyla yapacak olan Milasspor Masterlerı, son maçını 19 Eylül Cumartesi günü İzmir Balçova Masterlerıyla yaparak, grup maçlarını tamamlayacak.

20200918_masterlar_turnuva_e959b.jpg

20200918_masterlar_turnuva2_80e70.jpg

20200918_masterlar_turnuva1_1edb4.jpg