Uyuşturucu zanlısı tutuklandı

Milas’ta uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı noktasında etkin mücadele veren Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerinin yol kontrolünde, aracında bir miktar uyuşturucu madde ile yakalanan bir zanlı tutuklandı.

20200803_uyusturucu_mansett_35bcf.jpg

Milas Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri uyuşturucuyla kararlı mücadeleyi 7/24 sürdürmeye devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, kontrol noktasında durdurulan bir araçta yapılan aramada, aracında 75 gram kokain ele geçirilen E.K., göz altına alındı.

Gerekli işlemlerin ardından uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti yapmak suçlamasıyla Milas Adliyesi’ne sevk edilen E.K., tutuklandı.

Milas Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince tespit edilen ve Milas Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen aramalarda; başka bir araçta bir miktar eroin, metamfetamin ve sentetik hap ele geçirildiği ve olayla ilgili gözaltına alınan S.D. ve E.G. isimli şahısların adli işlemlerin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

Öte yandan temmuz ayı içerisinde, farklı miktarlarda; metamfetamin, esrar, sentetik kannabinoid, eroin, skunk ve sentetik hap türünde uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Uyuşturucu madde kullanımı ve ticareti kapsamında toplam 18 şüpheli hakkında adli işlem yapıldığı ve şüphelilerden 3’ünün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandığı açıklandı.

2_2041f.jpg

Related Articles