O cani tutuklandı!

Milas’ta market işleten bir kadını yumruklayarak darp ettikten sonra serbest bırakılan ve ardından yeniden gözaltı kararı verilen Kürşat Z., polisin çalışmasıyla Adana’da yakalandı.  Zanlı, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

20200909_zanli_tutuklandi_ff19e.jpg

Milas’a bağlı Güneş Mahallesi’nde yaşanan olayda; Kürşat Z. isimli şahıs, Elif Gültekin’in işlettiği markete girdi. Kürşat Z., sözlü olarak tartışma yaşadığı Elif Gültekin’i yumruklayarak darp etti.

Olayın ardından kulağının ardında kesik oluşan Gültekin,  sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi edildi. Polis, olay yerinde inceleme yaparak soruşturma başlattı.

İLK İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Kürşat Z., ifade işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Feci şekilde darp edildiğini, kulağının arkasına 5 dikiş atıldığını ve gözünde morluklar oluştuğu söyleyen market işletmecisi Elif Gültekin, olay anına dair güvenlik kamerası görüntülerini paylaşarak, yaşadığı şiddetin cezasız kalmamasını istedi.  

Görüntülerin sosyal medya ve basın kuruluşlarında yayınlanmasının ardından Kürşat Z.’nin yeniden gözaltına alınması için çalışma başlatıldı ancak şahsın Milas’ı terk ettiği tespit edildi.

Kürşat Z., Milas Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla ve koordinasyonuyla Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Adana’da yakalandı. Gerekli işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen zanlı tutuklandı.