MUSKİ getirdiği boruları geri götürmek istedi!

Milas’a bağlı Kazıklı’da yaşayan yöre halkı, MUSKİ’nin mahalleye getirdiği yeni su borularını TIR göndererek geri almak istemesine tepki gösterdi.

20200915_muski_manset_b5018.jpg

Milas’a bağlı Kazılı Mahallesi’nde yaşanan su kesintileri, mahalleliyi çileden çıkarıyor. Durumu Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne bildiren mahalleli, mahalledeki su borularının yenilenmesi sözünü aldıktan sonra mahalleye getirilen yeni su hattı borularının geri alınmak istemesine tepki gösterdi. TIR ile gelen ekibe direnen mahalleli, köyün ihtiyacı olan boruların biran önce döşenmesini talep etti.

“GETİRDİKLERİ BORULARI GERİ GÖTÜRMEK İSTEDİLER!”

Mahallede yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Kazıklı Mahalle Muhtarı Faik Genişoğlu, “Kazıklı’da geçtiğimiz yıldan bu yana yaz aylarında ciddi su sıkıntısı yaşanıyor. Su yetmiyor, ana hatlardaki borular eski… MUSKİ kararı ile Kazıklı’ya geçtiğimiz nisan ayında yeni borular getirildi. Boruların bir kısmı hazır duruma getirildi yol kenarına boru döşenecek yere koydular. Kalan borular da yığıntı olarak konuldu. Bugün MUSKİ’ye ait borular alınmak üzere TIR gönderildi. Mahalleli olarak biz de yatırımın geri dönmesine karşı çıktık. Muğla’ya mahalleli olarak giderek MUSKİ Müdürü Baki Ülgen ile görüşmüş, müdür beyden eylül ayının sonunda kadar pompadan depoya kadar boruların yenileceğine dair söz almıştık. Şuan yaşananlar herkesi hayrete düşürdü.” diye konuştu.

20200915_muski_2_a678d.jpg