Milas protokolü bayramlaştı

Milas’ta protokol üyelerinin katılımıyla, koronavirüs tedbirleri kapsamında bayramlaşma töreni düzenlendi. Herkesin bayramını kutlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan, “Pandemi süreci nedeniyle hayatın her alanında olduğu gibi bayramlaşma programımızı da bu kurallar çerçevesinde, aramızda fiziki mesafelerle kutluyoruz. Bu fiziki mesafeler gönüllerimizin yakınlığı birliği beraberliği için engel değildir.” diye konuştu.

20200731_bayramlasma_manset_48b38.jpg

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, gazilerimiz ve muhtarların katılımıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Törende konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, pandemi sebebiyle oluşan fiziki mesafelerin gönül birlikteliği ve yakınlığı için engel olmadığını belirterek Kurban Bayramı’nı kutladı.

20200731_bayramlasma_2_2a85d.jpg

Kaymakam Arslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Hepinizin öncelikle Kurban Bayramını kutluyorum. İnşallah ilçemiz için, ülkemiz için, insanlık için bayramımızın hayırlara verilse olmasını diliyorum. Koronavirüs sebebiyle hiç alışkın olmadığımız bir hayat yaşamaya çalışıyoruz. Pandemi süreci nedeniyle hayatın her alanında olduğu gibi bayramlaşma programımızı da bu kurallar çerçevesinde, aramızda fiziki mesafelerle kutluyoruz. Bu fiziki mesafeler gönüllerimizin yakınlığı birliği beraberliği için engel değildir. Bayramlar dargınların barıştığı, küslerin kavuştuğu hasret çekenlerin bir araya geldiği Allah’ın bize lütfettiği müstesna günlerdir. İnşallah bu günlerin kıymetini değerini biliriz. Bu güzel günlerin anlamına uygun bir arada huzur içerisinde sağlıkla daha güzel günleri yaşarız. Herkesin başta ibadetlerinin, kestiği kurbanların kabul olmasını diliyorum. İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyor, tekrarını diliyorum.”

Katılımcılara kolonya ve çikolata ikramının ardından bayramlaşma töreni sona erdi.

Ardından protokol üyeleri, Milas Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek burada bayramlaşma gerçekleştirdi. Bayramlaşma töreni kapsamında; bazı kurumalara ve şehit ailelerine de bayram kutlaması için ziyaret gerçekleştirildi.  

20200731_bayramlasma_3_30ce5.jpg

20200731_bayramlasma_4_aab95.jpg

20200731_bayramlasma_6_5515e.jpg

20200731_bayramlasma_7_ee418.jpg

20200731_bayramlasma_9_67539.jpg

 

Related Articles