Bayram öncesi gıda denetimleri yapıldı

Muğla Tarım ve Orman İl ve İlçe Müdürlükleri Gıda denetim ekiplerince 5996 sayılı kanun kapsamında Kurban Bayramı öncesi il genelinde gıda denetimleri gerçekleştirdi.

20200730_gıda_denetimilk_58646.jpg

 

İl ve İlçe Müdürlükleri gıda kontrol görevlileri tarafından Kurban Bayramı boyunca vatandaşların sağlıklı gıda ürünleri tüketebilmesi için çalışmalarını sürdüren ekipler, kuruyemiş satış yerleri,  fırın, pastane, unlu mamüller üreten iş yerleri ve marketlere gidilerek vatandaşların yoğun olarak alış veriş yaptığı yerler denetlendi. Gerçekleştiren denetimlerde işletmelerde güvenlik, sosyal mesafe ve hijyen denetimi de yapıldı. Üretim ve satış yerlerini titizlikle denetleyen ekipler, kullanılan gıda maddelerinin son kullanma tarihlerine, temiz ortamda muhafaza edilip edilmediğine, çalışanların iş kıyafetlerinin hijyen durumlarını kontrol etti.

Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak; “Bayram öncesi Tarım ve Orman Bakanlığının talimatlarıyla 81 İlde denetimler başladı. Biz de Muğla olarak 13 İlçemiz ile beraber aynı anda denetimlerimizi gerçekleştirdik. Yaptığımız bu denetimler bayram boyunca İl genelinde devam edecektir” dedi.

20200730_gıda_denetim2_626e4.jpg

20200730_gıda_denetim_f41a1.jpg

Related Articles