Bayram günü de susuz kaldılar

Milas’a bağlı Akkovanlık Mahallesi’nde aylardır sürekli su kesintisi yaşanması vatandaşları mağdur ediyor. Suyun bayram günü de kesilmesi üzerine duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Yetkilerden su sorununa çözüm sunulmasını bekliyoruz. Bayram günü susuz kaldığımız için çok mağdur olduk. Elimizi yıkayacak su bulamadık!” diye konuştu.

20200801_susuzluk_manset_26f6f.jpg

Milas’ın bazı kırsal mahallerinde yaşanan su kesintisi vatandaşları mağdur ediyor. Bidonlara su depolayan vatandaşlar, MUSKİ’nin su problemlerini çözmesini bekliyor.

İlçeye bağlı Akkovanlık Mahallesi de bayram günü susuz kalan mahalleler arasında yer alıyor. Yaz günü aylardır gün içinde saatlerce su kesintisi yaşadıklarını ifade eden mahalleli, suyun bayram günü de kesik olmasından dolayı yetkililere tepki gösterdi. Su kesintisi sebebiyle ilgili birimlere ulaştıklarını ancak herhangi bir çözüm sunulmadığını belirten vatandaşlar, “Elimizi yıkayacak su yok! Bayramda da susuzluk yaşamamız gerçekten çok acı…” diyerek, yaşanan mağduriyetin biran önce giderilmesini sağlayacak bakım ve yatırımların gerçekleştirilmesini talep etti.

20200801_susuzluk_3_5b45a.jpg

Related Articles