Advert
Advert

MAZGAL SESİ VATANDAŞLARI ÇILDIRTIYOR!

Milas’ta İnönü Caddesi’nde araçların seyir halindeyken mazgalların üzerinden geçmesiyle çıkan ses, caddedeki evlerde yaşayan vatandaşları rahatsız ediyor. Sorumluluğu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan caddedeki mazgallar, biran önce düzenleme bekliyor.

Milas’taki İnönü Caddesi’ni kullanan çok sayıda araç, Üçgen Park yönünde ilerlerken yolda bulunan mazgalların üzerinden geçiyor. Bu sırada mazgal kapaklarından çıkan ses, caddedeki evlerde yaşayan vatandaşların tahammül sınırlarını zorluyor. Gün içinde sürekli “tak tak” sesleriyle irkilen vatandaşlar, gece-gündüz araç trafiğinin yaşandığı bu caddede biran önce düzenleme bekliyor.

Durumu Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdiklerini ancak hala bir çözüm sunulmadığın belirterek gazetemize ulaşan vatandaşlar, “7 gün 24 saat bu caddeden araç geçiyor. Mazgalların sabitlenmemesi, araçların geçiş esnasında kapaklarının yere vurmasıyla feci bir ses çıkıyor. Gerçekten artık buradaki evlerde oturmak istemiyoruz. Yakın zamanda okullar açılacak ve bu sinir bozucu sesle öğrenciler nasıl derslerine odaklanacaklar? Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin, bu sorunun çözümünü biran önce bulmasını talep ediyoruz. Mazgallar değiştirilsin, kapaklar yenilensin ve bu rahatsız eden ses ortadan kalksın artık!” diye konuştu.
Bu içerik 994 kez izlendi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatih     2019-08-15 Diger yerlerde yaptigi gibi mazgallari kaldırıp asfalt atarlar ne olacak ki