BUGÜN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’…

GENEL - 2017-01-10 14:16:45

Advert
BUGÜN, ‘10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’…
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Bugün, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü…

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemize iletilen kutlama mesajlarını yayınlıyor, mesajlarda dile getirilen takdir ve destek ifadeleriyle iyi dilekler için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Muğla Valisi Amir Çiçek…

İlkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlayan basın, toplumların aydınlanmasında ve gelişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir. Aydınlatıcı ve yol gösterici işleviyle basın, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde de önemli rol üstlenmektedir.

Medya çalışanlarımızın, kamuoyunu doğru ve eksiksiz bilgilendirme konusundaki yükümlülüklerini en iyi biçimde yerine getirmek için gösterdikleri çabalar hiç kuşkusuz takdire şayandır. Bunun en büyük örneğini 15 Temmuz'un en karanlık saatlerinde elinde kamerasıyla, fotoğraf makinesiyle, cep telefonuyla vatandaşa, olanı biteni duyurmak için çatışmanın içerisinde milletimizin gerçeği öğrenebilmesi için görev yaptılar.

Kamuoyunu aydınlatmak için her türlü olumsuzluğa rağmen büyük bir özveri ile toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. Bu duygu ve düşüncelerle, Valilik olarak yürüttüğümüz tüm çalışmalarda büyük desteğini aldığımız basınımıza teşekkürlerimi sunuyor, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün…

Ülkemizde ne yazık ki basın ve gazeteciler mesleki olarak zor bir dönemden geçmektedir. Yapılan araştırmalarda Türkiye 180 ülke arasında basın özgürlüğünde 151. sıradadır. Siyasi iktidarın ve sermayenin güdümünde taraf ve bertaraf olma arasında gidip gelen, mesleği halkı doğru bilgilendirmek olan gazetecilere demokratik ve özgür bir ortam sağlanmalı, sadece gerçekleri yazdıkları için gazeteciler tutuklanmamalıdır.

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizde olup bitenler konusunda halkımızı doğru bilgilendirmek, vatandaşlarımızı gerçek, tarafsız haberlerle bir arada tutmak ve sonrasında Atatürk devrimleri ile yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti’nde vatandaşların diğer şehirlerde yaşananlardan da haberdar olması için Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 1918 yılında Minber, 1919 yılında İrade-i Milliye, 1920 yılında Hakimiyet-i Milliye gazetelerini, 1920 yılında da ilk Türk haber ajansı olan Anadolu Ajansı’nı kurdurmuştur.

Atatürk, ‘Basın milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve doğru yolu göstermede, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, özetle bir milletin saadet hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde basın, başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir’ sözüyle ve yaptıklarıyla basına verdiği önemi göstermiştir.

Tarafsız, ilkeli, gerçek haberleri ile halkını bilgilendiren, kalemine sadık bütün basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, Atatürk devrimleri yolunda çağdaş bir Türkiye için basın emekçilerine de büyük görevler düştüğüne inanıyorum.

Milas Kaymakamı Eren Arslan…

Kamuoyunun bilgilendirilmesinde 24 saat esasına göre büyük bir fedakârlık ile görev yapan, ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesine gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan, değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat…

Gazetecilik, toplumun doğru bilgilendirilme hakkı anlamında, bir meslek olmanın yanında çok önemli bir kamusal görevin de yerine getirilmesidir. Demokrasinin önemli unsurlarından, toplumun vazgeçilmez kurumlarından olan basın, üstlendiği görevle toplumu aydınlatma ve bilgilendirme adına çok yararlı hizmetler gerçekleştirmektedir.

Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alarak vatandaşlarımızın doğru ve tarafsız haber alabilme ihtiyacını karşılayan basın kuruluşlarımız, aynı zamanda demokrasimizin güçlenmesine büyük katkılar sağlamaktadır. Tarafsız ve ilkeli gazetecilik anlayışıyla büyük özverilerde bulunarak gece gündüz çalışan, kamuoyunun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Basın İlan Kurumu Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu…

10 Ocak 1961 tarihinde yürürlüğe girerek, basın mesleğini icra eden basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu anlamlı günün hep birlikte 56. yılını yaşıyoruz.

Tarihe bir yandan ‘kara bir leke’ diğer yandan ‘milletimizin yeniden kahramanlaştığı’ bir gün olarak geçen 15 Temmuz süreci gösterdi ki; genelde Türk basını özelde de yerel basın, bu ülkenin topraklarıyla bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği noktasında gerçekten önemli bir irade ortaya koymuştur. Milli birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine katkı sağlayan, sorunları gündeme taşıyarak kamu görevlilerine ışık tutan, bilgi ve haber akışı sayesinde toplumun doğru kararlar alması noktasında önemli bir görevi yerine getiren basın kuruluşları ve onların olmazsa olmaz emekçileri gazeteci arkadaşlarımızın çabaları, her türlü takdirin üzerindedir.

Daha güzel ve adil bir dünyaya olan özlemimize meslek mensupları olarak katkılarımızın artarak devam etmesi dileklerimle, tüm meslektaşlarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Mitso Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer…

Çağdaş demokrasilerin vazgeçilmezi olan, demokratik sistemlerde yasama, yürütme ve yargıdan sonra "dördüncü kuvvet" olarak kabul edilen, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün deyişi ile; "Halkın müşterek sesi" olan Basınımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlar, Basın özgürlüğünün ve iş güvencesinin kesintisiz güvencesiyle mesleğinizin gereklerini özgürce yapabilmenizi temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Sende Yorumla...
KABAK AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ…

KABAK AİLESİ’NİN MUTLU GÜNÜ…

13:59 - MİLAS

BAYANLARA KARANFİL… SÜRÜCÜLERE ÇİKOLATA…

BAYANLARA KARANFİL… SÜRÜCÜLERE ÇİKOLATA…

16:07 - MİLAS

İLK KATAR KAFİLESİ MİLAS-BODRUM HAVALİMANI’NA İNDİ…

İLK KATAR KAFİLESİ MİLAS-BODRUM HAVALİMANI’NA İNDİ…

14:21 - MİLAS

TRAFİK EKİPLERİ’NDEN ‘SİVİL MEMUR’ UYGULAMASI…

TRAFİK EKİPLERİ’NDEN ‘SİVİL MEMUR’ UYGULAMASI…

17:50 - MİLAS

FRENİ PATLAYAN KAMYON DEHŞET SAÇTI… 3 YARALI…

FRENİ PATLAYAN KAMYON DEHŞET SAÇTI… 3 YARALI…

15:58 - MİLAS