Advert
Advert
YARIM KALAN HAYATLAR...
Gülden SÖKELİOĞLU...

YARIM KALAN HAYATLAR...

Bu içerik 2651 kez okundu.

10 Aralık ' Dünya İnsan Hakları Günü'nde, insanlarımızın en temel hakkı olan, 'Yaşam Hakkı' ellerinden alındı.

İstanbul'da 10 Aralık Cumartesi gecesi, maç sonrası, polis ekiplerini hedef alan bombalı saldırılarda, görev başında olan 36 polis ve 8 sivil olmak üzere 44 vatandaşımız şehit oldu.

Şehitlerimizden biri olan,19 yaşındaki Başkent Üniversitesi Tıp öğrencisi Berkay Aktaş,hafta sonu İstanbul'a gittiğinde hayatından oluyor; başarılı bir doktor olacakken, terör onu yaşamdan koparıyor.

Şehit polislerimiz; 20'li , 30'lu yaşlarda ve Türkiye'nin her yerinden...Kimisi bekar... kimisi nişanlı... Kimisi evli... Yuva kuramadan, ailesine ve çocuklarına doyamadan hayatları yarım kalan,umutları yok olan gençlerimizin vebali; terörü yaratanların, arkasındaki güçlerin ve yeterli önlem alamayan görevlilerin boyunlarındadır.

PKK terörü ile yıllardır baş edilememiş iken; şimdi de İŞİD, FETÖ, EL- NUSRA, EL- KAİDE ve TAK terör örgütleri çıktı.

Büyükşehirlerimizin meydanlarında, havalimanlarında, mitinglerde patlayan bombalar yüzlerce insanımızı hayattan koparmakta; ailelerini ve ulusumuzu derin acılar içinde bırakmaktadır. Aileler, çocuklarını bebeklikten itibaren, üzerlerine titreyerek ne zorluklarla yetiştirmekte; ama sömürgeci devletlerin maşası olan terör örgütleri, masum gençlerimizin yaşamlarını ellerinden almaktadır.

Masum insanlarımızın, gençlerimizin umutlarını, geleceklerini yok eden; toplumumuzu korkuya sevk eden terör eylemlerine karşı, hepimiz tek vücut olmalıyız; aksi takdirde, terör amacına ulaşmışmış olur.

Devlet yetkilileri, teröre karşı her türlü tedbiri almalı ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamalıdır. Çünkü 'yaşam' insanların en temel hakkıdır.

Türkiye'nin her yerinden gelen terör haberleri... Şehitlerimiz... Trafik terörünün yok ettiği hayatlar... Cinayete kurban giden kadınlar.. .Tecavüze uğrayan ve yurtlarda yanan çocuklar... Ağlayan analar...

Yarım kalan hayatlar... Yok olan umutlar...

Çocuklar ve gençler bizim umudumuz, geleceğimiz... Geleceğimiz yok olmasın;koruyalım ve sahip çıkalım...

Türk Milleti' nin değer yargılarına sahip çıkalım; birlik ve beraberliğimizi koruyalım.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2016-12-14 Öykü tadında güzel bir yazı olmuş. Kutlarım.