Advert
Advert
Advert
Türkü Yarışması…
Hüseyin AÇAR...

Türkü Yarışması…

Bu içerik 659 kez okundu.

Milas Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşen ve Milas Kaymakamlığı ile Milas Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği Milas Liseleri arası Türk Halk Müziği Şarkı Yarışması geçtiğimiz günler içinde yapıldı.

20 Mart Salı günü Milas Evlendirme ve Düğün Salonunda yapılan müzik yarışması oldukça ilgi ve dikkat çekti.

Türk Halk Müziğinin en eski ve en güzel seslerinden biri olan Milaslı Hemşerimiz sese sanatçımız Makbule Kaya’nın onur konuğu ve Jüri Başkanı olduğu ses yarışmasında Milas’ın farklı Liselerinden 13 yetenekli gencimiz yarıştı.

Tek tek sahneye gelen genç seslerimiz türkülerini seslendirerek dinleyicierden bol bol alkış aldılar.

Liseli gençlerimize güzel türkülerinde eşlik eden orkestramızın şefliğini üstlenen Müzik Öğretmeni Ahmet Algur özellikle gençlerin sahne performansları öncesinde verdiği moralle gençlerimizi yüreklendirmesi gecenin dikkat çeken en güzel olayı idi.

Yaklaşın 2 saate aşkın bir süre sonunda 13 gencimiz Türkülerini Milaslılarla buluşturduktan sonra sıra geldi jürinin değerlendirmesine ve bu kısa değerlendirme süresince konuğumuz olan Devlet Sanatçımız Makbule Kaya 3 güzel türküyü seslendirerek geceye renk ve farklılık kattı.

Milaslı ses üstadımız Nazmi Yükselen anısına yapılan türkü gecesi ve yarışmasında Nazmi Yükselen’in hayatından kısa bir görüntü de izledik ve türkülerini kendi ağzından dinleyerek hüzünlendik.

Yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda 13 liseli genç yeteneğimiz arasından Jüri Özel Ödülünü Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencisi olan Aybüke Korkamaz alırken, gecenin türkü üçüncüsü Anadolu Lisesinden Erhan Şahin ikincisi Anadolu Lisesinden Aliciya Arzu Arslan oldu.

Gecenin birinciliğini ve şampiyonluğunu ise Dr Mete Ersoy Anadolu Lisesinden Demircan Karakoç kazandı.

Bu tür yarışmaların genel bir sonucu olarak şampiyonluk unvanını alan genç sesimiz türküsünü bir kez daha söyledi.

Gecenin sonunda Milas’ta farklılıklarını yaptıkları olumlu ve güzel etkinliklerle duyuran Milaslı Fenerbahçeliler Grubu adına Hasan Tuzla Türkü Yarışmasının Birincisi olan Demircan Karakoç’a bir bağlama hediye ederek şampiyon sesi tebrik etti.

Gece güzel geceyi düzenleyenler güzel geceyi izleyenler güzel kısaca Türkü Yarışmasında her şey olumlu ve güzeldi.

Medeni cesaretlerinden dolayı 13 liseli gencimizi gönülden kutluyorum. Geceye ev sahipliği yapanları, ses ışık düzenini hazırlayanları, gecenin güzel geçmesi için emek harcayan herkesi bir kez daha kutluyorum.

Son olarak diyorum ki bize, bizlere, hepimize ve Milas’a modern ve güzel bir kültür merkezi yakışmaz mı?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500