Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert
SÜPERMEN TÜRK OLSAYDI...
Hüseyin AÇAR...

SÜPERMEN TÜRK OLSAYDI...

Bu içerik 928 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta içinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda “Süpermen Türk Olsaydı” isimli bir konferansı dinlemeye gittim.

Açıkçası Ahmet Şerif İzgören isimli konuşmacının ismini çok fazla duymadığımı ve kendisinin kitaplarından herhangi birini okumadığımı açıkça itiraf etmeliyim.

Konferansa neden mi gittim?

Çok iyi bir sinema izleyicisi olduğumu rahatlıkla söyleyebilirim.

Çocukluk yıllarımdan bu yana hayali kahramanlara karşı da farklı bir ilgi duydum.

Aslında hepimizin içinde olmak istediğimiz bir hayali kahraman yok mudur?

Süpermen ise hayali kahramanların eskilerinden biri olarak her zaman olmak istediğimiz bir kişilikti.

Dolayısıyla konu Süpermen olunca ve de özellikle “Süpermen Türk olsaydı” nasıl olurdu sorusu kafamda bir türlü şekillenemeyince dedim ki kendime git şu konferanssı bir dinle ve kendimi biranda Milas Evlendirme ve Düğün Salonunda buldum.

İyi ki de gitmişim…

Öncelikle bu konuşmacıyı bizlerle buluşturan Milas Kaymakamlığına, Milas Belediyesine, Milas Ticaret Ve Sanayi Odası ile Milas Milli Eğitim Müdürlüğüne peşin peş teşekkür edeyim.

Sonrasında salonu dolduran Milaslı dinleyicilerinde ilgisi beni oldukça mutlu etti.

Gelelim konferansın konusuna ve konuşmacısına…

Ahmet Şerif İzgören belki birçoğumuz pek bir şey ifade etmiyor. Konferans öncesinde bir sunucu Ahmet Şerif İzgören’i Milaslılara takdim edecek, tanıtımını yapıyor ben de ön sırada koltukta oturuyorum. Yanı başımda ayakta kulaklarında ses kulaklığı olan genç bir adam var. Kendi kendime diyorum ki herhalde konferansın ses düzeni ve koordinasyonu ile ilgilenen bir görevli olsa gerek diye düşünüyorum.

Sunucu, Ahmet Şerif İzgören adını anons etti. Yanımda ayakta kulaklığı ile duran kişi sahneye çıktı.

Açıkçası adı üç kelimeden oluşuyor kendisine baktığımızda sıradan hepimiz gibi bir insan…

Takii, konuşmaya başlayıp anlattıklarını dinleyinceye kadar sonrasında bakış açım da dinleme ve izleme tarzımda biranda değişti.

Son derece akıcı bir dille konuşmasını sürdüren Ahmet Şerif İzgören’e biranda kanım kaynadı.

Anlattığı konular o kadar yalın o kadar sade ve o kadar cazip ti ki bir buçuk saatin nasıl geçtiğinin farkına varamadım.

Konular ilginç konuşmacıda kendisini dinlettiriyor.

Baktım koca salonda çıt çıkmıyor. Dinleyicilerin yüzleri gülüyor bazen yüksek sesle kahkahalar atılıyor.

Sanıyorum ki Ahmet Şerif İzgören’de bizlerden memnun kalmıştır.

Şimdi konferansın asıl konusuna gelelim iş kalitesi, isteklendirme, beden dili, işletme, yöneticilik, satış ve pazarlama, liderlik, stres yönetimi, karar alma teknikleri gibi günlük hayatımızda biz insanlara gerekli olan bu tanımları mizahi bir dille aktaran Ahmet Şerif İzgören zaman zaman da kendi yaşamından kesitleri de bizlerle paylaşarak onu daha yakından tanımamızı sağladı.

Süpermen’e gelince

Türk bir Süpermen’in annesinin ördüğü bir kazak ve etrafı tırtırlı bir pelerinle uçtuğu, çantasında dolma ve sarma ile havalandığı, cep telefonu sürekli çalan ve annesi tarafından aranan çok uçup ta üşütme yavrum denilen bir hayali kahramana dönüşmesi bizleri epey güldürdü.

Aslında Türk Süpermen’in resmini de görünce yüzlerimizdeki tebessüm daha fazla arttı.

Kısaca aramızdan bizlerden biri olan değerli konuşmacı Ahmet Şerif İzgören konuşması sonrasınca Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer tarafından kutlanarak kendisine teşekkür edildi.

Ülkemizde 500 e yakın seminer veren sayılamayacak çok kitap yazmış olan Profesör Ahmet Şerif İzgören Milas’ta dinlemek bizler için bir ayrıcalık oldu.

Milas ve şahsım adına Ahmet Şerif İzgören’e konuşması için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Kendisini tanımaktan ve dinlemekten son derece mutlu olduğumu belirterek en kısa zamanda Süpermen Türk Olsaydı “kitabını almaya karar verdim.

Selamlar Sevgiler…

 

Ahmet Şerif İzgören:

1965 yılında İzmir'de doğdu. 1983 yılında Kuleli Askeri Lisesi'ni, 1987'de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü'nü bitirdi. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde üsteğmen rütbesine kadar görev yaρtı.

1991 yılında ordudan istifa etti. Aynı yıl Ankara Üniversitesi TÖMER Bursa Şubesi'ni kurdu ve bu şubenin müdürü olarak dört yıl görev yaρtı. Bu dönemde, Bursa'nın ilk kültür merkezini açtı. Türkiye'nin tek çeviri dergisini çıkarttı. On altı tiyatro, müzik, resim kulübünün fahri başkanlığını yaρtı.

1995 yılında özel sektöre transfer oldu; iki ayrı firmada genel müdürlük yaρtı. 1996 yılında AIESEC Yüksek Danışmanlar Konseyi Üyesi olarak hizmette bulundu. İngiltere (Sunley Management Center) ve Türkiye'de zaman yönetimi, finans, liderlik, beden dili, işletme yönetimi ve yönetim modelleri, satış ve pazarlama, iletişim, şirket fonksiyonları, karar alma teknikleri, stres yönetimi, motivasyon, yaratıcı liderlik, benchmarking vb. konularda birçok seminere katıldı ve eğitim aldı. Daha sonra bu alanlarda yurt iςinde ve yurt dışında eğitimler verdi. Liderlik, takım çalışması, yönetim ve iletişim alanında yurt dışı da dâhil olmak üzere birçok üniversite ve platformda 500'ü aşkın seminer verdi. Hâlen bu konularda Türk ve yabancı birçok kuruluşa, eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İzgöɾen, çalıştığı kuɾumlaɾda değişim yaɾatması ve sistem oluştuɾmasıyla tanındı. Kuɾucusu olduğu Academy Inteɾnational / İzgöɾenAkın Eğitim ve Danışmanlık fiɾmasının 1996'dan beɾi; ELMA Yayınevi'nin (Akademi Aɾtı Yayıncılık AŞ) 1999'dan beɾi Yönetim Kuɾulu Başkanlığı göɾevindediɾ. Sekiz tanesi iş ve yönetim ile kişisel gelişim konulaɾında olmak üzeɾe on iki kitabı yayımlanmıştıɾ. sozkimin.com Bunlaɾdan dokuz tanesi on bi Avucunuzdaki Kelebek 
Geleceğin Oɾganizasyonunu Yaɾatmak 
Şu Hoɾtumlu Dünyada Fil Yalnız Biɾ Hayvandıɾ 
Eyvah! İş Göɾüşmesi 
Dikkat Vücudunuz Konuşuyoɾ 
Süpeɾmen ve Uğuɾ Böceği 
Hıdıɾ Kişisel Gelişiyoɾ 
Eşikaltı Büyücüleɾi 
Uçan Halı Babam 
İş Yaşamında 100 Кanguɾu 
Saɾı Siyah
Кaynak; KimKimdir
nin üzeɾinde satılmıştıɾ.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500