Advert
Advert
Advert
Özel ve Güzel İnsanların Günü…
Hüseyin AÇAR...

Özel ve Güzel İnsanların Günü…

Bu içerik 648 kez okundu.

Her Yıl 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kutlanır. Hafta boyunca engelli vatandaşlarımız için kutlamalar yapılır.

Hani bir söz var ‘engelli doğulmaz, engelli olunur’ diye. Gerçekten ne kadar doğru bir söz. Her birey yaşam içersinde başına neler gelebileceğini asla bilemez.

İlçemiz Milas’ta 4 Aralık Pazartesi günü Milas Önal Karadeveci Bakım Rehabilitasyon Merkezi’nin çok çok özel ve çok çok güzel yetenekli öğrencilerinin öğretmenleriyle düzenlemiş olduğu bir geceye davet edildik.

Bir saatlik etkinlik bizlere hiç bitmesin dedirtti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Belediye Meclis Üyesi AK Parti İlçe Başkanı Levent Akyer, Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava ve çok sayıda konuk Milas Evlendirme ve Toplantı Salonunda buluştular.

Daşlı Debe Festival skeci ile başlayan gösteri, Ispanaklı Yumurta tarifi skeci ile devam etti. Palyoça ve sihirbazlık gösterisi sonrasında sahnede bir kez daha yer alan özel öğrencilerimiz Atatürk’lü tişörtleriyle gerçekten çok özel bir gösteriye imza attılar.

Aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını gösteren Milaslı özel öğrencilerimizin müthiş gösterilerini beğeni ile izledik.

Bu özel gösteriyi izlemek için biraraya gelen tüm izleyicilerde alkışlarla gösteriyi ve öğrencilerimizi beğendiklerini ve desteklediklerini belirttiler.

Engellerin fiziki görselliklerde olmadığını apaçık anlatan sevgili öğrencilerimizi gönülden kutluyorum.

Milas’ta engelleri engelli bireylerimiz için artık yıkalım. Onlara daha sağlıklı ve daha güvenli bir yaşam şekli verelim.

Onların sevincini sevincimiz mutluluğunu mutluluğumuz olarak hissedelim.

İlçemiz Milas’ta artık daha modern ve daha rahat bir Kültür Sarayının mutlaka olması gerekliliği işte bu tür özel gösterilerle bir kez daha ortaya çıkıyor.

Yaşam hepimiz için güzel olsun ama en çok ta bizlerden birileri olan Engelli kardeşlerimiz için güzel ve rahat olsun. Bu anlamda Engelli vatandaşlarımızın yaşamda önceliği olduğunu bilerek yerel yöneticilerimizden onlar adına onlar için taleplerimiz lütfen karşılık bulsun.

Sokaklarda rahat yürüsünler cadde ve kaldırımlarda öncekileri olsun. Sosyal hayatın getirdiği güzelliklerden onlarda yararlansın.

3 Aralık Engelliler Gününde onları elbette hatırlayalım ve yalnız bırakmayalım ama bu hatırlama sadece bir gün için olmasın.

Milas Önal Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizin kendileri kadar yürekleri de güzel öğrencilerini ve onlara hayatı daha güzel yaşamalarında yardımcı olan  öğretmenlerini ,eğitmenlerini kısaca onlar için atan tüm kalpleri tekrar kutluyor ve yaşam boyu çok daha güzel günler diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500