Advert
Advert
Advert
HEMŞEHRİYE BÜYÜK ÖDÜL!
Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ...

HEMŞEHRİYE BÜYÜK ÖDÜL!

Bu içerik 1155 kez okundu.

            Hemşehrimiz, Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Eski Başkanı Emekli Öğretim Görevlisi Haldun Özbudun’a, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında GÖRSED tarafından,  “2017-Yılın Görsel Sanatlar Eğitimcisi Ödülü” verildi.

            Özbudun, 24 Kasım 2017 Cuma günü Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde yapılan törende ödülünü Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül’den aldı. Törene UNESCO -InSEA Dünya Konseyi Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Özsoy ve UNESCO - InSEA Dünya Konseyi Afrika ve Ortadoğu Temsilcisi Prof. Dr. Ali Osman Alakuş da katıldı.

            UNESCO - InSEA Dünya Konseyi Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Özsoy, “Hükümetler üstü bir sivil toplum kuruluşu olarak Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) tarafından kurulan Uluslararası Sanat Yoluyla Eğitim Derneği (International Societyfor Education Through Art - InSEA) UNESCO’nun bir yan kuruluşu olarak, yaklaşık 60 ülkeden üyesiyle sanat ve tasarım eğitimine uluslararası düzeyde hizmet vermektedir ve GÖRSED bu kuruluşun üyesi ve temsilcisi olarak sanat eğitimi çalışmalarına Türkiye’den destek vermektedir. Ödül alan sanat eğitimcilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

            2003 yılından bu yana bu ödüllerin verildiğini açıklayan UNESCO -InSEA Dünya Konseyi Afrika ve Ortadoğu Temsilcisi Prof. Dr. Ali Osman Alakuş, 2017 Yılının Görsel Sanatlar Eğitimi Hizmet Onur Ödülü verilen Prof. Mustafa Ayaz’ı, 2017 Yılın Görsel Sanatlar Eğitimcisi Ödülü verilen Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Dilmaç’ı ve Harran Üniversitesi Em. Öğr. Gör. Haldun Özbudun’u kutluyorum” dedi.

            Hemşehrimiz Özbudun, “Sanat eğitimine akademik olarak 26 yıl emek verdim. Çeşitli alanlardaki sanat uğraşılarımla yaklaşık 40 yıldır hayata sanatın penceresinden bakarak, yeryüzünde güzel bir iz bırakmaya çalışıyorum. Seçtiğim bu zorlu yolun içinde birlikte yol aldığım öğrencilerime örnek olacak ve onları teşvik edecek bu ödülü almaktan mutlu duydum” diyerek, duygularını dile getirdi. 

Hemşehrimiz Haldun Özbudun’u aldığı bu önemli ödülden dolayı kutluyorum.

Milas, değerlerine sahip çıkmalıdır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500