Advert
Advert
Advert
KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI DEĞERLENDİRMESİ…
Hüseyin AÇAR...

KAYMAKAMLIK FUTBOL TURNUVASI DEĞERLENDİRMESİ…

Bu içerik 707 kez okundu.

Milas Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve bu yıl ilk kez yapılan Cumhuriyet Kupası Kurumlararası halı saha futbol turnuvası geçtiğimiz hafta içinde sona erdi.

Turnuvaya 4 grupta 18 futbol takımı katıldı. Yapılan grup maçları sonrasında gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar turnuvanın çeyrek final eleme maçlarına çıktılar. A Grubunda1.PTT 2. Kaymakamlık B Grubunda 1.Hava Meydan Komutanlığı 2.Jandarma C Grubunda 1.Belediye 2. EML D Grubunda ise 1.DHMİ 2.İlçe Tarım takımları sıralamaya girdiler.

Çeyrek final karşılaşmalarında ise Belediye-Tarım, PTT-Jandarma, Kaymakamlık-HMK ve DHMİ- EML eşleşmeleri sonrasında oynanan maçlarda Belediye, PTT, Hava Meydan Komutanlığı ve DHMİ takımları rakiplerini yenerek yarı final maçlarına çıkma hakkını elde ettiler.

Turnuvanın yarı final maçlarında ise Belediye rakibi PTT’’yi DHMİ Takımı da rakibi Hava Meydan Komutanlığını yenerek turnuvanın şampiyonluğu için son kez sahaya çıktılar.

10 Kasım Cuma günü yapılan üçüncülük maçında Hava Meydan Komutanlığı PTT takımını 5-2 yenerek turnuva üçüncüsü oldu. Şampiyonluk karşılaşmasında ise Milas Belediyesi rakibi DHMİ takımını 4-2 yenerek turnuva şampiyonu oldu.

Milas Kurumları arasında dostluğu saygı ve sevgiyi pekiştirmek adına yapılan futbol turnuvası Cumhuriyetimizin Kuruluşu adına düzenlenmişti. Bu nedenle bu anlamlı futbol turnuvasında turnuvaya katılan takımlar maçları boyunca gereken saygıyı sevgiyi ve anlayışı göstererek turnuvanın son derece başarılı bir şekilde geçmesine neden oldular.

Turnuva da 40 maçın tamamında futbol maçlarının hakemliğini yapan Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar, turnuva komitesi görevlileri İbrahim Şahin, Hasan Başaran, Çağrı Arıkan, Onur Semiz turnuvaya sahasını açan Ticaret Meslek Lisesi Halı Sahası İşletmecisi Yaşar Yalçın turnuvanın başarısı için haftanın her günü sahada görevlerinin başındaydılar.

Turnuvanın Ödül Töreni…

10 Kasım Cuma günü oynanan final maçları sonrasında turnuvanın da ödül töreni yapıldı. Turnuvanın Kaymakamlık Futbol Takımında forma giyen ve başarılı maçlar çıkaran Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ödül töreninde başarılı sporculara kupa ve madalyalarını verdiler. Ayrıca Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Belediye Başkan Yardımcılarından Faik Karagöz, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük de turnuvanın ödül törenin gelerek sporculara ve takımlara kupa ve madalyalarını verdiler.

Turnuva Enleri…

Şampiyon Takım: Milas Belediyesi

Turnuva İkincisi: DHMİ

Turnuva Üçüncüsü: HMK

Turnuvanın En Centilmen Takımı: Milas Belediyesi

Turnuvanın Gol Kralları: Mustafa İçöz- Belediye, Yasin Bozkurt-Hava Meydan Komutanlığı (19 Gol)

En Başarılı Kaleci: Onur Adıgüzel-DHMİ

Cumhuriyet Bayramımız için Milas Kaymakamlığınca yapılan halı saha futbol turnuvasında emeği geçen ve turnuvaya destek olan herkese teşekkür ediyorum. Turnuva takımlarını da centilmence mücadelelerinden dolayı kutluyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500