Advert
Advert
Advert
Vatan Kahraman
MİLAS GENÇ KALEMLER...

Vatan Kahraman

Bu içerik 1555 kez okundu.

        

        15 Temmuz darbe gecesi...

        Bizim yeniden doğuşumuzun gecesi. Vatan hainleri sardı şehri. Ama bileceklerdi ki bu ülke boyun eğmezdi. Hainlere göz yummazdı.

        Göklerde dalgalanan şanlı bayrağım, sessizce gömülmüştü dipsiz mavilikte. Hava soğudu. Yaz kışa çevirdi yüzünü. Ama biliyordum ki yalnızca korkutacaklardı bizi. Hainlere kalmayacaktı bu ülke. O benim bayrağımdı ve sonsuza dek benim bayrağım olacaktı. Adını sanını bilmediğim onlarca hain köprüde sıralanmıştı.’’Ülke yönetimine el koyacağız.’’ diyorlardı. Ama o bu kadar kolay değildi. Bu ülkeyi kolay kolay veremezdik. Bu yıllar öncesinden belliydi. Büyük Önder Mustafa Kemal’den beri.

          Boşuna yazılmadı bu ülke marşlar. Boşuna okunmadı şiirler türküler, ağıtlar. 10 Kasım 1938’den bu yana bu ülke göz yummadı hainlere. Bayraklarla çıktık sokaklara. Karşı durduk tanklara. Korkmadık direndik. Kazanan biz olduk sonunda. Camilerden selalar okundu, dualar okundu. İnancımızla, yürekten kazandık.

           Belki bu zorlu savaşı kazanmıştık ama biliyorduk ki daha nice savaşlar bekliyordu bizi. Yine direnecektik, yine birlik olacaktık. Vatanımızı savunacak, bayrağımızı koruyacaktık. Ne demiş atalarımız ‘’Bir elin nesi var iki elin sesi var.’’

         Vatan sağ olsun, sen sağ ol. Bir kurşun her şeyi devirdi. Keşke, o kurşun benim minicik kalbime saplansaydı da sen hayatta kalsaydın. Yine bir darbede yine en önde dursaydın.Ama biliyorum keşkeler getirmiyor bazı şeyleri.Olsun, senin yerine ben yaparım.Ben giyerim al bayrağı üstüme.En önde ben dururum hainlere karşı.

        Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

        Kim ölmez ki onun uğrunda?

        Sen sağ ol kahraman, sen var ol. Yattığın yer huzurla dolsun. Sen yeter ki sağ ol.

                                                                                                                            Bilge ÖZKAN

                                                                                                         Milas Merkez Ortaokulu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2017-04-20 Öğretmenlerimiz bu yazıları imla kuralları açısından denetleseler iyi olur. Bu çok önemli.