SAKAR’DA FECİ KAZA… ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI…

eskiweb/sakarda-feci-kaza-co-9f52e75c009594daa586.gif

İzmir Buca’dan günübirlik gezi için Marmaris’e gidenlerin bulunduğu tur midibüsü Sakar Geçidi’nde rampa inişi virajda devrildi… Kazada 24 kişi yaşamını yitirdi, 10 kişi de yaralandı…

Muğla - Marmaris karayolunun Sakar Geçidi rampasında kaza meydana geldi. İzmir Buca’dan Marmaris gezisi için yola çıkan, kadınlar ve çocukların da bulunduğu grubu taşıyan, şoför Armağan Sertbaş yönetimindeki 03 FR 747 plakalı tur midibüsünün iddiaya göre freni boşaldı. Keskin virajların bulunduğu rampada sürücünün kontrolünü yitirdiği midibüs hızla yol almaya başladı. Yolcuların çığlıkları arasında, virajda yaklaşık 20 metreden alt yola uçan midibüs, 35 AL 1645 plakalı otomobilin üzerine düştü. Midibüsten fırlayıp etrafa saçılan ve araç içinde sıkışan 24 kişi yaşamını yitirirken, 10 kişi de yaralandı.

Kazayı görenler 112 Acil Servisi ile jandarma ve polisi arayıp haber verdi. Muğla ve Marmaris’ten kaza yerine 15 ambulans, 3 AFAD, 1 UMKE ekibi, belediye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ardından destek için çevre kentlerden de ambulanslar kaza yerine sevk edildi. Sağlık ekipleri kaza yerinde ilk müdahalede bulundukları yaralıları Muğla ve Marmaris’teki hastanelere taşıdı.

Hafta sonu tatili nedeniyle yoğun trafiğin bulunduğu bölgede, kaza nedeniyle karayolu bir süre trafiğe kapanınca, kilometrelerce kuyruk oluştu.

Kimlikler belirlendi…

Kazada yaralananların ve hayatını kaybedenlerin kimlikleri belirlendi.

Kazada ağır yaralanan Yasemin Namlı Arkan (MSKU EAH), Nazime Çiçek (MSKU EAH), Duygu Sertbaş (MSKU EAH), Bircan Kıran (MSKU EAH), 12 yaşındaki Fatma Ecrin Ökten (MSKU EAH), Bahar Sinur (MSKU EAH), 10 aylık bebek Nehir Sertbaş (Muğla Yücelen), 8 yaşındaki Beyzanur Hano (Marmaris Devlet), Cahide Güler (Marmaris Devlet) ve 17 yaşındaki Simge Sinur (Marmaris Yücelen) tedavi altına alınırken, durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Kazada ölen 24 kişinin isimleri ise, Fatma Sevindik (58), Nesrin Öksüz (53), Mükerrem Salcan (63), Selda Altay (41), Ayşe Kolcu (54), Melisa Şele (18), Feray Akın (55), Gülüzar Kılıç (52), Cemile Sönmez (59), Fermudiye Ay (49), Leyla Konakçı (46), Zeynep Öksüz (54), Ayşe Nur Namlıarkan (52), Hatice Güllü, Leman Kılıç, Zübeyde Çalık, Nazlı Ceylan, Mübeccel Dedeoğlu, Münire Güler, Sultan Karadağ, Serpil Kaldırımcı, midibüs şoförü Armağan Sertbaş, Habil Güler (57) ve Kemal Öksüz olduğu öğrenildi.

Related Articles

d1391c5b14123.gif