Sığınakta masa tenisi oynadılar

Covid-19 Günlerinde “Şimdi Hareket Zamanı” sloganı ile Muğla Menteşe’de bir apartmanın sığınağında masa tenisi sevdalıları bir araya gelerek sosyal mesafe ölçüleri içersinde masa tenisi oynadılar.

20200601_masa_tenisiilk_c0256.jpg

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Masa Tenisi Ege Bölgesi Temsilcisi Ali İnan; “ISCA (Uluslar arası spor ve kültür derneği) 2012 yılında Avrupa’da ki fiziksel hareketsizlik salgınıyla mücadele etmek için tüm sektörlerde sporu bir araya getirmek amacıyla Şimdi Hareket Zamanı (Nove We Move) kampanyasını başlattı. Kampanyanın ülkemizde Ulusal Koordinatörlüğünü ise Enver Çevko Derneği tarafından yürütülmektedir.

25-31 Mayıs 2020 tarihleri arasında 40 ülkede çeşitli fiziksel etkinlikler düzenlendi.

Muğla İlimizde Ulusal Koordinatör Enver Çevko ve Masa Tenisi Ege Bölge Temsilciliği işbirliğinde, Covid 19 günlerinde sosyal mesafe kuralı çerçevesinde Menteşe TOKİ Konutları 59. Sokak DG7A ile Emirbeyazıt Mahallesi Odabaşı 2 apartman sakinleri hareketli olmak, ruh ve beden sağlığını korumak için 28 Mayıs 2020 Perşembe ve 29 Mayıs Cuma günü  “Sığınak Masa Tenisi Oynatarak” farkındalık yaratmaya çalıştık.

Etkinliğimize katılan apartman sakinlerimizle hem güzel anlar geçirdik hem de sağlıklı yaşamın ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya çalıştık.

Her yıl Mayıs ayında uygulanan Hareket Haftası kampanyası insanların aktif olabildikleri her türlü aktiviteyi kapsamaktadır. Bu kampanyanın amacı insanları sağlıklı bir yaşama sahip olabilmeleri için hareket etmeye teşvik etmektir.

Önceki senelerde fitness, zumba, dans, pedal çevirme, yüzme, basketbol gibi etkinlikler spor tesisleri ve toplu kullanım alanlarında yapılmakta iken bu yıl korona virüs yüzünden dışarıya çıkmanın kısıtlı, spor alanların kapalı olduğu süreçte sosyal mesafe kuralı çerçevesinde bulunduğumuz yaşam alanlarının sığınaklarında masa tenisi oynayarak apartmanda yaşayan, insanların sağlıklı bir yaşama sahip olabilmeleri için hareket etmeye teşvik edilmiştir.” dedi.

Masa Tenisi Ege Bölgesi Temsilcisi Ali İnan açıklamasının sonunda; “Gelecek günlerde bu kampanya kapsamı içersinde eskiden voleybol oynamış eski sporcuları bir araya getirerek açık alanda, sosyal mesafe kuralları içersinde voleybol oynayarak, sporun yaşamımızdaki önemini vurgulamaya çalışacağız” diyerek, sporsuz bir yaşam olamayacağını söyledi.

20200601_masa_tenisi2_1c3f4.jpg

20200601_masa_tenisi_9983d.jpg

20200601_masa_tenisi1_a88dd.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif