ÖZYER’DEN TBMM BAŞKANINA ZİYARET…

eskiweb/ozyerden-tbmm-baskan-76715e846b9b53ad3532.jpg

Muğla Milletvekili ve AKDENİZ-PA Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı makamında ziyaret etti…

AKDENİZ-PA Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer ziyaretinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da yapılan Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AKDENİZ-PA) 10. Genel Kurul Toplantısı’na ilişkin TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a bilgi verdi.

Özyer ziyaretinde genel kurul toplantısında ikili temaslarda bulunduğunu, “Türkiye Cumhuriyeti tarafından Geçici Koruma altında olan Suriyelilere Yapılan İnsani Yardımlar” başlıklı bir konuşma yaptığını ve ülkemizin Suriyeli misafirlerimize yaptığı insani yardımlar ile uluslararası toplumun bu konuda harekete geçmesi hususu üzerinde durduğunu, ayrıca ülkemizin terörden çok acı çektiği ve terörle ortak mücadelede edilmesini dile getirdiğini dile getirdi.

Görüşmede; ülkemizin ana gündem maddelerini oluşturan Başkanlık sistemi, kuvvetler ayrılığı, siyasi partiler yasası, anayasa değişikliği gibi konular da ele alındı.

AKDENİZ-PA Türk Grubu Başkanı Hasan Özyer; özellikle Muğla’yı ilgilendiren yatırım, üretim ve istihdam konularında Meclis Başkanını bilgilendirdi. Görüşmede,  sahadan ve iş dünyasından geldiğini belirten Özyer, yatırımların önünün açılması için bürokrasinin azaltılması ve engelleyici bir tavırdan kaçınmasının önemine dikkat çekti.

Bu şekilde özel sektörün önünün açılarak; yatırım, üretim ve istihdamın artırılabileceğini ifade eden Özyer, kabulden dolayı TBMM Başkanı Kahraman’a teşekkür etti.

Meclis Başkanı Kahraman da, Özyer’e gerek Arnavutluk’taki AKDENİZ-PA toplantısındaki katkısı, gerekse kabulde verdiği bilgiler için teşekkür etti.

Related Articles

d1391c5b14123.gif