MİLAS’IMIZIN SORUNLARINI ADIM ADIM ÇÖZECEĞİZ…

eskiweb/milasimizin-sorunlar-f595addc4d20460b343c.jpg

AK Parti İlçe Başkanı Levent Akyer, Milas’ın çeşitli alanlardaki sorunlarının çözümü için Ankara’da bakan düzeyinde temaslarda bulundu…

AK Parti Milas Teşkilatı Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akyer, Milas’ın ulaşım, eğitim, sağlık, tarım ve spor alanındaki yatırımlarına ilişkin geçtiğimiz hafta Ankara’da temaslarda bulundu.

Akyer, ziyaretlerinin büyük bölümünde AK Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer, Nihat Öztürk İl Başkanı İhsan Küreci ile beraber Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş’le görüştü.

Ziyaretlerin Milas adına son derece olumlu geçtiğini ifade eden Akyer, “Sayın milletvekillerimiz ve teşkilat üyelerimizle birlikte Milas’ımızın sorunlarını ve ihtiyaçlarını ilgili bakanlarımıza anlattık. Taleplerimizi büyük bir memnuniyetle karşılayan Sayın Bakanlarımız, sorunların en kısa sürede çözümlenmesi için gerekli talimatları verdiler. Milas’ımızın sorunlarını adım adım çözeceğiz. Kendilerine müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

Akyer, aktarılanlara ilişkin yaptığı bilgilendirmede de, “Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’ndan ilçemize yeni yapılacak devlet hastanesiyle ilgili süreci istişare ettik ve kendisinden çok yakın sürede ihaleye çıkılacağı müjdesini aldık. Ayrıca ilçemizde devlet hastanemizde bazı branşlardaki uzman hekim eksiğini ileterek destek istedik. Sayın Bakanımız ilgili birimlere talimat vererek konunun incelenmesini rica etti. Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’tan ilçemize yapılması planlanan spor salonuyla ilgili çalışmaların hızlandırılmasını talep ettik ve olumlu yanıt aldık. Ayrıca ilçemizde devam eden 500 öğrencili yurdun da kesin kabulünün yapıldığını öğrendik. Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’dan ilçemizdeki Üçyol Kavşağı başta olmak üzere diğer sorunlu kavşaklar için çalışmaların hızlandırılmasını talep ettik ve olumlu bir yanıt aldık. Ayrıca, ilçemiz için büyük sorunlardan biri olan Ören karayolunun genişletilmesi için de yatırım programına alınacağı müjdesini aldık. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’ya Ören Mahallemize ihtiyaç duyulan yeni bir lise binası talebimizi ilettik ve gerekli incelemelerin yapılacağı yönünde bir yanıt aldık. Ayrıca Milas İmam Hatip Anadolu Lisesi binamızın yenilenmesi için ödenek aktarılmasını talep ettik. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Daniş’le de görüşerek, ilçemizde tarım alanındaki yatırımlara öncelik verilmesini talep ettik, kendisini ilçemizde gerçekleştirilecek 7. Güney Ege Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na davet ettik” ifadelerini kullandı.

Related Articles

d1391c5b14123.gif