Image

site_reklamı_mobil.jpg

Image

İktidar kadın cinayetlerinin önlenmesinde üzerine düşeni yapmıyor

Kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerinin önlenmesi için CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Meclis araştırması açılmasını önerdi. Milletvekili Girgin; "Kadın cinayetlerinin ve kadına yönelik şiddetin önlenebilmesi için iktidarın yetersiz kaldığı açıktır." dedi.

20200530_suleyman_girgin_0d819.jpg

Add a comment

Kahvehane ve kıraathanecilerin sıkıntılarını gündeme taşıdı

İYİ Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun, kahvehanecilerin ve kıraathanecilerin sıkıntılarını Meclis gündemine taşıdı.

20200505_metin_ergun_81ebc.jpg

Add a comment

Turizm işletmelerini ve turizm çalışanlarını sordu

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun; 2020 yılını neredeyse kaybetmiş durumda olan turizm işletmelerinin ve turizm çalışanlarının acilen ihtiyaç duyduğu desteklemeler konusunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

20200428_turizm_98a7a.jpg

Add a comment

10 bin sığır ithal edildi, peki yerli besici ne yapacak?

Yaklaşık iki aydır dünya ve ülke gündeminden düşmeyen, vatandaşların ilgiyle takip ettiği ve esnafın ticari hayatın normale dönmesini dört gözle beklediği korona virüs sürecinde CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, 12 Nisan 2020 Pazar günü gerçekleşen büyük çaplı bir hayvan sevkiyatını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sordu.

20200504_suatbesicilik_55257.jpg

Add a comment

Girgin, yerel basının sorunlarını Meclis’e taşıdı

Yerel basının uzun süredir yaşadığı mali sıkıntılar, Koronavirüs salgınıyla adeta can çekişmeye başladı. CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, yerel basının yaşadığı sıkıntıları TBMM gündemine getirerek, “Anadolu'da faaliyet gösteren yerel medya kuruluşlarında görev yapan basın emekçileri sokağa çıkma yasağında bile sahada kendi olanaklarıyla koruma tedbirleri alarak kamuoyunu bilgilendirmeye çalışmaktadırlar.” dedi.

20200418_suleyman_girgin_5468a.jpg

Add a comment

d1391c5b14123.gif