Zor durumdaki esnafa örnek destek!

Milas Vefa Sosyal Destek Grubu üyesi Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası, bir aile bilinciyle hareket ederek, oluşturdukları bütçe doğrultusunda, işletmesi ve evi kira olan dükkanı kapalı olan 60 üyesine gıda paketi ve 200’er lira nakdi yardımda bulundu. 

20200408_yardim_manset.jpg

Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim öncülüğünde Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, zor durumda olan oda üyesi esnaflara yardım edilmesi amacıyla kendi aralarında para topladı. Oda bütçesinden de desteklenerek oluşturulan bütçe ile evi ve işletmesi kira olan aynı zamanda işletmesinin faaliyetini durduran esnaflara, 200’er lira nakdi ve erzak yardımı yapıldı.

“ZORLU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

Türkiye olarak bu zorlu sürecin birlik ve beraberlik içinde aşılacağını söyleyen Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim’e ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkür ederek, “Milas Vefa Sosyal Destek Grubu üyemiz Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası desteklerine devam ediyor. Oda Başkanımız Celal Devrim’e ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Biz büyük bir Millet, güçlü bir Devletiz. Bu zorlu süreci de birlikte atlatacağız inşaallah.” diye konuştu.

BÜTÇE DOĞRULTUSUNDA YARDIMLAR DEVAM EDECEK

Şuan itibariyle zor durumda olan 60 üyeye yardımda bulunduklarını duyuran Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Celal Devrim, yardımların bütçe dahilinde devam edeceğini belirterek şunları kaydetti:

“Sayın Kaymakamımız Eren Arslan’ın bilgileri dahilinde, 30 Mart tarihinde Odamızın Yönetim ve Denetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızla almış olduğumuz kadar doğrultusunda, odamız üyesi olan gerçekten ihtiyaç sahibi olan, evi kira iş yeri kira olan, evine ekmek almakta zorlanan iş yerleri kanunen kapalı olan odamız üyelerine yardım çalışması başlattık. Karınca kararınca bir aile olduğumuzu hissettirmek için Yönetim ve Denetim Kurulumuzun katkıları ve odamızın bütçesinden de destekleyerek  bir bütçe oluşturduk. 20-25 bin lira civarındaki bu bütçeyi kullanarak, gerçek ihtiyaç sahibi 60 üyemize 200’er lira nakdi ve gıda yardımı hazırladık. Yardımlar personelimiz tarafından ihtiyaç sahibi üyelerimizin evlerine dağıtılıyor. Bu gelişmeler sonrasında her bilgiyi Sayın Kaymakamımız Eren Arslan ile paylaşıyor, izin alıyoruz. Bu günden sonra iş yeri kapalı olan üyelerimiz zor durumda olursa, gıda yardımı yapmaya çalışacağız. Tabi ki bu yardımlar oluşturduğumuz bütçenin el verdiği ölçüde devam edecek.”

20200408_yardim_2.jpg

20200408_yardim_3.jpg

20200408_yardim_1.jpg

 

Related Articles

d1391c5b14123.gif