Sarıkaya’da koronavirüs şüphesi bulunan hasta öldü

Yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle başvurduğu 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde koronavirüs şüphesi üzerine tedavi altına alınan 80 yaşındaki Sarıkayalı Muzaffer Kocabaş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

20200401_korona_can_aldi.jpg

Milas’a bağlı Sarıkaya Mahallesi’nde Gökseki Mevkii’nde yaşayan 80 yaşındaki Muzaffer Kocabaş, geçtiğimiz günlerde yüksek ateş ve öksürük sebebiyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne başvurdu. İlk tetkikler sonucunda, koronavirüs şüphesi üzerine tedavi altına alınan Kocabaş, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Kocabaş’ın naaşı, bugün Sarıkaya’ya getirilerek mahalle mezarlığına defnedildi.

EVDE KAL TÜRKİYE, EVDE KAL MİLAS!

Milas’ta 65 yaş üstü vatandaşların ve kronik rahatsızlığı bulunan hastaların, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan sokağa çıkma yasağına uymaları hem kendi sağlıkları hem de diğer vatandaşların sağlığı için büyük önem taşıyor.

İnsan hayatı için büyük risk oluşturan yeni tip koronavirüs salgının yayılmaması için alınan tüm tedbirlere, kısıtlama ve yasak kararlarına harfiyen uyulması, kişisel temizliğe dikkat edilmesi ve mümkünse evde kalınması istendi. 

Related Articles

d1391c5b14123.gif