Milas Belediyesi her alanda çalışmalarını sürdürüyor

Milas Belediyesi bir yandan Koronavirüs ile mücadelesini sürdürürken, bir yandan da mahalleler de çalışmalarını yürütüyor.

20200709_belediye_calismailk_714db.jpg

16 Mart’ta uygulanmaya başlanan Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçenin dört bir yanında ilaçlama, maske dağıtımı ve tüm alanların dezenfektanında amansız bir çalışma yürüten Milas Belediyesi, diğer çalışmalarını da aksatmadan devam ettiriyor.

Yaz sezonunun başlaması ve 1 Haziran itibariyle yeni normalleşmeye geçilmesinin ardından ilçe genelinde çalışmalarına ağırlık veren Milas Belediyesi Fen İşleri, Çevre Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler Müdürlükleri ot biçme, çevre temizliği, parke döşeme, taş duvar örme, yeni çocuk parkları gibi birçok çalışmayı bir arada yürütüyor.

Fen işleri müdürlüğü tarafından Güllük Mahallesi’nde, yeni parke döşeme işi  ve yağmurla yıkılan taş duvarlar tamir edilirken, park ve bahçeler müdürlüğü ekipleri de Manastır Caddesi üzerindeki alanı yeşillendirip, yeni çocuk oyun parkı kurdu. Fen işleri müdürlüğü ayrıca geçtiğimiz günlerde Kultak Mahallesi’nde yaşanan aşırı yağış sonrası bozulan yolların tamiratını da sürdürüyor.

Çevre temizlik işleri müdürlüğü ekipleri ise çalışmalarına Selimiye Mahallesi’nde ağırlık verdi. Selimiye de tüm cadde ve sokaklarda yabani ot biçme işinin yanı sıra ilaçlama ve dezenfektan çalışmaları da sürdürülüyor.

Çalışmaların belli bir plan çerçevesinde sürdüğünü belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Ekiplerimiz belirlenen mahallelerdeki çalışmalarını tamamlayıp hemen diğer mahallelere giderek oranın eksiklerini gideriyor” dedi.

“Ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ertelediğimiz bazı hizmetlere yeniden başlıyoruz” diyen Başkan Tokat; “Maliyetler ve metrajlarımızı belirledik. İhtiyaç duyulan bölgelerimizde asfalt kaplama işi için yakında ihalemizi yapıyoruz. Aynı zamanda kilit parke taşı alım ve döşeme ihalemizi de yakında yapacağız. Merkez ve kırsal mahallelerimizde çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek” dedi.

20200709_belediye_calisma_2bb8a.jpg

20200709_belediye_calisma6_e8f39.jpg

20200709_belediye_calisma5_320ac.jpg

20200709_belediye_calisma4_daa52.jpg

Related Articles