Marketlerde Kovid-19'a karşı düzenleme talebi

Milas’taki zincir marketlerin kapılarına sık sık temas edildiğini söyleyen vatandaşlar, Kovid-19 salgınına karşı çok sayıda vatandaşa hizmet veren marketlerin kapılarının otomatik açılır/kapanır şeklinde düzenlenmesini ve marketlerde kapı girişlerine el dezenfektanı konulmasını istedi.  
20200407_zincir_market.jpg

Kovid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de can almaya devam ediyor. Salgına karşı pek çok önlem alınırken, Milas’ta yaşayan vatandaşlar son dönemde ciddi yoğunluğun yaşandığı zincir marketler için Kovid-19’a karşı bir takım düzenlemelerin yapılmasını istedi.

Zincir marketlerin bir çoğunun kapılarının otomatik sisteme sahip olmadığına dikkat çeken vatandaşlar, birçok kez temas edilen bu kapıların Kovid-19 için risk oluşturduğunu söyledi ve kapıların açılır/kapanır otomatik sistemle değiştirilmesini istedi.

Bazı zincir marketlerde girişlerde el dezenfektanı konulduğunu ifade eden vatandaşlar, bu tür uygulamaların genele yayılmasını talep etti.

Sağlık Bakanlığı’nın virüsün gücünü temas ortamından aldığına yönelik açıklamalarına atıfta bulunan vatandaşlar, “Bu zincir mağazaların çoğunluğunun kapısı temas ile elle açılıyor. Bu kapılar, virüsün yayılması için adeta bir zemin oluşturuyor. Bu kapıların otomatik sisteme dönüştürülmesi, girişlere el dezenfektanı ve maske koyulması gerekiyor.” diye konuştu.

Related Articles

d1391c5b14123.gif