‘İnsanlar artık doğayla iç içe olmak istiyor’

Muğla geneline hizmet veren Baran Gayrimenkul’ün sahibi Harita ve Kadastro Teknikeri Hasan Hüseyin Tura, büyükşehirlerin stresinden ve gürültüsünden bunalan insanların artık Ege’de doğayla iç içe bir yaşam aradığını belirterek, kovid-19’da normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte gayrimenkul alanında yatırımın tam zamanı olduğunu söyledi.
20200601_baran_gayrimenkul_manset_f0f6d.jpg

Harita ve Kadastro Teknikeri Hasan Hüseyin Tura, 2020’nin ilk ayında hizmete açılan, Milas’ta Hacıilyas Mahallesi Yeniyol Sokak No:8/2 adresindeki Baran Gayrimenkul’ün Muğla geneline sunduğu hizmetlerini anlattı.

‘ORMAN VE MADEN İZNİ HİZMETİ SUNUYORUZ’

Aslen Tuncelili olduğunu ve 15 yıldır Milas ve Muğla’da çalıştığını ifade eden Tura, “Emlak alım satımın yanı sıra orman ve maden izinleri üzerine de hizmetimiz sürüyor. Şuan Milas’ta bir orman mühendisi yok. Milas’ta bu konuda tekiz. Milas’ta kırsalda yaşayan vatandaşlarımız, bu konuda merak ettikleri soruları bize sorabilir. Ofisimize gelip çayımızı, kahvemizi içebilir. Yolu açılmayan orman arazilerimiz var mesela köylülerimiz arazisini kullanıyor ama yolu açılmamış. Biz bu yol izinlerinin çıkarılabilmesi için çalışma yapıyoruz, ÇED raporları hazırlıyoruz. Bununla ilgili maden firmalarının dosyalarını hazırlıyoruz. Bunun yanı sıra inşaat ve tadilat işleri konusunda da hizmet veriyoruz. Sadece Milas değil Muğla genelinde tarla, ev satılık kiralık, kat karşılığı yerler konusunda emlak, gayrimenkul yönünden de vatandaşlarımızı portföy incelemesi adına bekleriz.” diye konuştu.

20200601_baran_gayrimenkul_1_1e95e.jpg

GAYRİMENKUL PİYASASINDA NORMALLEŞME HAREKETLİLİĞİ

Yeni tip koronavirüs sürecinde normalleşmeye geçilmesinin ardından gayrimenkul alım satımında hareketlilik yaşandığını anlatan Tura, “Aslen Tunceliliyim. 15 yıldan beri Milas’ta ikamet ediyorum. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden mezunum. 6 yıl Muğla’da harita ve ölçüm alanında hizmet verdim. Hem Muğla hem de Milas, Bodrum bölgesine hakimim, bölgeyi iyi biliyorum. Yatırım için doğru zamanın yaşandığı günlerdeyiz.” diye konuşarak, büyükşehirlerde yaşayanların artık doğayla iç içe bir yaşam aradığını söyledi.

20200601_3_baran_gayrimenkul_41e6e.jpg

“HAYAL ETTİKLERİNİZE SAHİP OLUN…”

Virüs salgınında doğayla iç içe bir yaşam arzusunun artığını ve bunun gayrimenkul alım/satımına da yansıdığını söyleyen Tura, “Yeni tip koronavirüs döneminde bir durgunluk olsa da şuan hem alımda hem de satımda fiyatlar gayet uygun. Normalleşme süreciyle birlikte tam yatırım zamanı. Ayrıca İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden Muğla geneline yoğun bir talep var. Büyükşehirlerin yoğun trafiğinden, şehir gürültüsünden sıkılan insanlarımız artık doğayla iç içe izole bir yaşam arayışına girdi. Ege Bölgesi ve Muğla bu konuda revaçta olan yerlerin başında geliyor. Bununla ilgili de çalışmalarımız var, sattığımız birçok yer var. Bu nedenle hem alım hem de satım için herkesi doğru adrese Baran Gayrimenkule bekleriz.” dedi.  

 20200601_baran_gayrimenkul_2_24cef.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif