Motosiklet hırsızı tutuklandı

Milas’ta polisin dikkatiyle çalıntı motosikletle birlikte kıskıvrak yakalanan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zanlının, geçtiğimiz günlerde Ören Mahallesi’nde gerçekleşen motosiklet hırsızlığının firarisi olduğu öğrenildi.

20200407_hirsiz_manset.jpg

Milas’ta geçtiğimiz günlerde sabah erken saatlerde Aydınlıkevler Mahallesi’nde iki plakasız motosikletin hızla uzaklaştığını gören bir çarşı ve mahalle bekçisi, Milas Emniyet Müdürlüğü’ne motosikletlerin çalıntı olabileceğini bildirmiş ve bekçinin ihbarı üzerine harekete geçen Milas Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, iki motosikleti TOKİ konutlarının bahçesinde ele geçirmişti. Ören Mahallesi’nde çalındıktan 8 saat sonra bulun motosikleti sahiplerine ulaştıran polis, motosikletleri çaldığı tespit edilen S.T. ve U.T.’nin yakalanması için çalışma başlattı.

HIRSIZLIK ZANLISI BAŞKA BİR ÇALINTI MOTOSİKLETLE YAKALANDI

Motosiklet hırsızlığı konusunda duyarlı davranan polis ekipleri, bir ihbar üzerine plakasız bir motosikleti takibe aldı. İlçeye bağlı Dibekdere Mahallesi’nde polisin dikkatiyle takibe alınan motosiklet, ekiplerin titiz çalışmasıyla hırsızlık zanlısı ile birlikte ele geçirildi.

Gözaltına alınan S.T., gerekli işlemlerin ardından Milas Adliyesi’ne sevk edildi. Geçtiğimiz günlerde Ören’de gerçekleşen motosiklet hırsızlığının zanlısı olduğu öğrenilen S.T., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ele geçirilen plakasız motosikletin ise sahibine teslim edileceği bildirildi.   

Related Articles

d1391c5b14123.gif