Advert
Advert

SAVRAN KOOPERATİFİNE 5 TONLUK SÜT TANKI

SAVRAN KOOPERATİFİNE 5 TONLUK SÜT TANKI
Bu içerik 538 kez okundu.
Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Milas S.S. Savran Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne 5 tonluk süt tankı tahsis etti. Büyükşehir Belediyesi ayrıca Seydikemer S.S. Çaykenarı Mahallesi ve Seydikemer S.S. Arsa Kooperatiflerine de süt tankı desteğinde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma, kooperatiflere desteği ara vermeden devam ediyor. Muğla genelinde tarıma yaptığı yatırımlar ve yenilikçi projelerle dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi kooperatiflerle güç birliğine 3 süt tankı tahsisi ile devam etti. Süt üretim kooperatiflerinin en önemli ihtiyaçlarından olan ve Büyükşehir Belediyesi’nden talep ettikleri Süt Tankı 3 kooperatife daha tahsis edildi.

Milas Savran Koop Başkanı; “Büyükşehir ile her şey çok güzel olacak”

Milas S.S. Savran Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Demirci kooperatiflerinin 60 üyesi olduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nden süt tankı talep ettiklerini ve bu taleplerinin yerine getirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca Büyükşehir’in tohum desteği, toprak tahlili hizmetlerinden de çok memnun olduklarını tarımda Büyükşehir sayesinde her şeyin çok güzel olacağına inandıklarını söyledi.

Başkan Gürün; “En büyük amacımız da üreten köylümüzü tekrar milletin efendisi yapmak”

Kooperatiflerle işbirliğinin üreten bir Muğla için atılmış önemli bir adım olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla’da büyük bir aile olduklarını ve karşılıklı güç birliği ve dayanışma ile bu ailenin Muğla’yı daha güzel hizmetler yapacağını söyledi. Başkan Gürün; “Ülkemiz ve Muğlamız için milli ekonominin temeli olan tarım çok önemli. Özellikle tarımda kooperatiflerimize, birlikte üretmeye, markalaşmaya ve kırsal Muğla’da üretip kıyısal Muğla’da tüketmeye büyük önem veriyoruz. Muğla’da büyük bir aileyiz. Bu ailenin her bir ferdi bizim için çok değerli.

Büyükşehir olarak kooperatiflerimizi bir toplantıda bir araya getirerek isteklerini, sorunlarını dinlemiş ve birlikte neler yapabilirizi konuşmuştuk. Özellikle süt üreticilerimizden süt tankı talebi gelmişti. Ekiplerimiz bu taleplerin uygunluğunu yerinde inceleyerek kısa zamanda kooperatiflerimize dönüş yaptı ve süt tankı tahsisini başlattık. Büyük bir aile olarak Muğla’da kooperatiflerimizle birlikte üretmek, Muğlamızın markalı ürünlerini oluşturmak, kırsalda üretip kıyısalda tüketmek için çalışıyoruz. En büyük amacımız da üreten köylümüzü tekrar milletin efendisi yapmak. Toprağına, geçmişine ve geleceğine sahip çıkan üreticilerimizle ülkemizin kalkınması için güç birliğine devam edeceğiz.” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500