Advert
Advert

ATIK PİL ÇÖP DEĞİLDİR

ATIK PİL ÇÖP DEĞİLDİR
Bu içerik 649 kez okundu.
Advert

TEMA Milas İlçe Sorumluluğu, Milas Belediyesi, Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriyle birlikte ilçemizde atık pil toplama etkinliği düzenlendi.

14 Ocak 2020 Salı günü “Atık Pil Çöp Değildir” sloganı ile TEMA Milas İlçe Sorumluluğu ve Milas Bilim Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 30 öğrenci ile 4 öğretmen ilçemizde yaklaşık 200 kilo atık pil topladı.

Milas Bilim Anadolu Lisesi’nde stant açılması ile başlayan etkinlikte Atapark ve Cumhuriyet Caddesi üzerinde özellikle telefon ve saat tamircilerine ziyaret gerçekleştirildi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği farkındalık etkinliğinde vatandaşlara pillerin çevreye verdiği zarar anlatıldı.

Yapılan etkinlikle ilgili açıklama yapan TEMA Milas İlçe Sorumlusu Mehmet Nergiz; “Kullanılan pillerin içerisinde geri kazanımı olan metaller kadar çevreye (toprağa, suya karıştığında) zarar veren ağır metaller de mevcuttur. Çöp yerine atık pil kutularına atılan piller yeniden işlenip kaşık, çatal, kalem gibi ürünlerde ham madde olarak kullanılabilmektedir.

TEMA Vakfı İlçe Sorumluluğu ve Milas Belediyesi üç yıldır yapılan pil toplama etkinliğine Milas Bilim Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri de katkı sağladı. Bu toplanan piller Milas Belediyesi aracılığı ile kısa adı TAP olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’ne kargo ile gönderilecektir” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500