Advert
Advert

ACİL SERVİS GİRİŞİNDE HATALI PARK İSYANI!

ACİL SERVİS GİRİŞİNDE HATALI PARK İSYANI!
Bu içerik 5382 kez okundu.
Advert

Durumu kritik bir hastayı Özel İzan Sağlık Hastanesi’ne getiren bir ambulansın, hatalı park sebebiyle zor anlar yaşaması herkesi çileden çıkardı. Bu tür hatalı parklarının hastaların sağlığını tehlikeye soktuğunu söyleyen vatandaşlar,  “Lütfen yaşama yol verin! Hastane acillerinin girişlerine park etmeyin. Trafikteki sağlık ekiplerine yol verin.” diye konuştu.

Milas’ta ambulans giriş çıkışlarına, acil servis önlerine yapılan hatalı parklar sağlık ekipleri ve özellikle hasta yakınları tarafından büyük tepki çekiyor. Son olarak sağlık durumu ciddi olan bir hastayı aldıktan sonra Özel İzan Sağlık Hastanesi’ne getiren bir ambulans, acil girişine park eden bir araç sebebiyle zor anlar yaşadı. Dakikalarca siren çalarak yolun açılmasını bekleyen ambulans, hatalı park yapan aracın yolu açmasıyla hastayı acil servise ulaştırdı.

YAŞAMA YOL VERİN!

Hastaneye tedavi olmak için gelen hastaların ve yakınlarının yada hastane otoparkına araç park eden tüm vatandaşların, acil servis girişine asla park yapmamaları gerektiğine dikkat çeken hasta yakınları, sağlık ekiplerine trafikte de kolaylık sağlanarak yaşama yol verilmesini istedi.

İnsanın başına gelmeden anlamakta güçlük çektiği konular olduğunu ancak söz konusu sağlık olduğunda herkesin anlayışlı davranması gerektiğini söyleyen bir hasta yakını, “Hastaneye giriş yapmak isteyen yada trafikte ilerleyen bir ambulanstaki hasta sizin de yakınınız olabilir. Hayat kurtarmak için zor şartlarda, dakikalarla hatta saniyelerle yarışan sağlık ekiplerine yardımcı olmak vatandaşlık görevimiz. Bu bilinçle hareket etmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Öte yandan bazı vatandaşlar ise “Özellikle acil servis girişlerine park eden sürücülere ve trafikte ambulansların ilerleyişine engel olan, sağlık ekiplerine zorluk çıkaran kişilere trafik polisleri tarafından cezai işlem uygulanması gerekiyor.” diyerek caydırıcı olacağı düşüncesiyle cezai işlem uygulanması gerektiğini savundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500