Advert
Advert

ÖNCE OKUYACAKLAR SONRA YARIŞACAKLAR

ÖNCE OKUYACAKLAR SONRA YARIŞACAKLAR
Bu içerik 1122 kez okundu.
Advert

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Türk Eğitim Sen Milas İlçe temsilciği işbirliğiyle düzenlenen Ata’ya Selam Olsun Projesi kapsamında dağıtılan kitaplar okunmaya başlandı.

Ata’ya Selam Olsun Projesi kapsamında ilçemizdeki ortaokul öğrencilerine, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün Nutuk isimli kitabı dağıtıldı. Gönüllülük esasına göre istekli öğrenciler arasında bilgi yarışmasını da içeren proje kapsamında öğrenciler kitabı okuduktan sonra okullar kendi içerisinde bilgi yarışması düzenleyecek ve okulda birinci olan takım İlçe finallerine katılmaya hak kazanacak.

Millî bilince sahip nesiller yetiştirmek, tarihten ders çıkarma bilincini oluşturmak, okuma alışkanlığını kazandırmak, yapılan bilgi yarışmalarıyla rekabet duygusunu doğru yönetmeyi öğretmek, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, akademik başarıyı arttırmak, 2023 Eğitim Vizyonunda belirtilen “Eğitim, uluslararası değerlerin yanında milli değerlere de sahip çıkarak geliştirilmeli” hedefinin gerçekleşmesine katkı sağlamak gibi bir dizi amacı hedef edinen Ata’ya Selam Olsun projesi kapsamında Merkez Ortaokulu ziyaret edildi.

Ziyarette İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Akın Coşkun, Türker Yurtsever, Coşkun Demir, Merkez Ortaokulu Müdürü Halil Akyer, öğrenciler ile birlikte proje kapsamında dağıtılan Nutuk kitabını okudular.

Kitap okuma sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal öğrencilere bilgi yarışmalarında başarılar diledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500