Advert
Advert

TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

TURHAN SELÇUK KARİKATÜR YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI
Bu içerik 619 kez okundu.
Advert

Milas Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması başvuruları başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 01 Mayıs 2020 olarak belirlendi. Konu kısıtlamasının olmadığı yarışma tüm çizerlere açık olacak.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da yer aldığı seçici kurulda; karikatüristler Kamil Masaracı, İzel Rozental, Sonay Yılmaz, Hicabi Demirci, Nazım Alpman, Ramize Erer, Çiğdem Demir, Yüksel Aksu, Serter Karataban ve Turhan Selçuk’un eşi Ruhan Selçuk isimleri yer alacak.

Yarışma sonuçları 20 Mayıs’ta açıklanırken, ödül töreni ise 19 Eylül’de gerçekleştirilecek. Ödül töreniyle birlikte Çöllüoğlu Hanı içerisinde sergilenmeye değer görülen ve ödül alan karikatürlerin sergileneceği bir sergi açılacak. Sergi 1 Ekim’e kadar açık kalacak.

Yarışmanın birincisine 7.500, ikincisine 5.000 ve üçüncüsüne 3.000 lira ödül verilecek.

Yarışmaya katılacak sanatçıların eserlerini 10. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması - Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A 48200 Milas, Muğla ya da info@milas.bel.tr ve milasbelediyebasin@gmail.com e-posta adreslerine göndermesi gerekiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500