Advert
Advert

MİLAS ELO SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

MİLAS ELO SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI
Bu içerik 673 kez okundu.
Advert

Türkiye Satranç Federasyonu Marmaris/Menteşe İlçe Temsilciliği ile Milas İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen Elo Satranç Turnuvası 11-12 Ocak tarihleri arasında, Milas Sakarya İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Milas ilçesinde satranç sporunu sevdirmek, geliştirmek ve Elolu sporcu sayısını yaygınlaştırmak adına düzenlenen turnuvaya katılım oldukça yoğun oldu.

Muğla, Ortaca, Aydın, Manisa ve Milas’tan katılan sporcuların yarıştıkları satranç turnuvası 11 Ocak Cumartesi günü başladı ve 12 Ocak Pazar günkü müsabakalar sonrasında yapılan ödül töreni ile sona erdi.

Kupa ve Madalyaları dağıtıldı

6 tur sonrasında genel ilk üç sporcuya kupalarını, 4-10 derece arasında sıralamaya giren sporculara madalyalarını Marmaris-Menteşe İlçe Satranç Temsilcisi Barış Öztürk, Milas Satranç Temsilcisi Başhakem Elif Vildan Altunbozar, Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar ve turnuvada görevli hakemler tarafından verdiler.

Teşekkür Etti

Milas Elo Satranç Turnuvası’na öncülük eden Muğla Menteşe Satranç Temsilcisi Barış Öztürk ödül töreni öncesinde yaptığı konuşmada, Milas’ta ilk defa gerçekleştirilen Elo Satranç Turnuvası’na katılımın büyük olmasından duyduğu memnuniyeti vurgulayarak; “Turnuvamıza katılan her sporcumuza ve velilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gelecek dönemlerde bu turnuvanın yine yapılacağını belirten Muğla Menteşe Satranç Temsilcisi Barış Öztürk; “Milas’ta satranç sporuna olan yoğun ilgiyi görmek, Milas’ta satranç sporuna her geçen gün daha fazla ilgi olduğunun bir göstergesidir” diyerek, Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar’a ve müsabaka hakemlerine, turnuvanın düzenlenmesi için salonlarını ayıran Sakarya İlkokulu Müdürlüğüne teşekkür ettiğini söyledi.

Turnuva ödül töreninde bir de teşekkür plaketi verildi. Milas’ta satranç sporunun sevilmesi, gelişmesi ve satranç sporcularının çoğaltılması adına yaptığı etkin çalışmalar nedeniyle Milas Satranç İlçe Temsilcisi ve Başhakem Elif Vildan Altunbozar’a, Muğla Menteşe Satranç Temsilcisi Barış Öztürk tarafından satranç sporuna katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verildi.

Satranç Turnuvasında Dereceye Giren Sporcular:

B Kategorisi:1.Serkan Gülen 2.Yiğit Efe Yılmaz 3.İbrahim Muhammed Öztürk

4.Yağmur Nazire Önel 5.Muhammet Akgedik 6.Bora Özgen 7.Süleyman Yıldırım 8.Aleyna Kaya 9.Gizem Demir 10.Şahin Bayar

C Kategorisi:1.Bekir Kaan Öztürk 2.Bora Galip Duran 3.Emir Arslan

4.Yusuf Ege Önel 5.Ceylin Çetinkaya 6.Nehir Özer 7.Ege Çınar Güney 8.Mehmet Efe Öncer 9.Nazmi Umut Yalçıntaş 10. Teoman Aktaş

D Kategorisi:1.Boran Bellur 2.Mete Tosun 3. Emir Kayra Sezer

4.Baran Aydın 5.Rüzgar Efe Güney 6.Özkan Emir Karagülle 7.Poyraz Bertan 8.Mehmet Kasapoğlu 9.Deniz Efe Gökbel 10. Kıvanç Kırlı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500