Advert
Advert

MİLAS OSB’DE HAFRİYAT İŞİ YÜZDE 70 TAMAM

MİLAS OSB’DE HAFRİYAT İŞİ YÜZDE 70 TAMAM
Bu içerik 1577 kez okundu.
Advert

Hava kirliliğinin önlenmesi adına Milas’a doğalgazın getirilmesinde büyük öneme sahip olan Milas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalar hızla sürüyor. Hafriyat işi yüzde 70 oranda tamamlanan Milas Organize Sanayi Bölgesi’nde, kısa sürede zarfında yatırımcılara yer tahsisi yapılması planlanıyor.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Şuan itibariyle hafriyat çalışmasının hızla devam ettiği Milas OSB’de, çalışmalar yüzde 70 oranına ulaştı.

Milas OSB’de elektrik ve altyapı ihalelerinin yapıldığını hatırlatan Milas Kaymakamı Eren Arslan, hava kirliliğine çözüm olarak düşünülen doğalgazın Milas’a getirilmesi, ilçede yatırım ve istihdamın teşvik edilmesi için büyük önem ifade eden Milas OSB’de çalışmaların hızla ve hassasiyetle devam ettiğini belirtti.

Kaymakam Arslan, “550 dönümlük alanda sanayi parselimiz var. Burada 54 sanayicimiz ön tahsisle müracaatla yer talep etmiş durumda.  Şu anda onların hafriyatlarının düzenlenmesi, duvar işleri gibi işler var. Bunların da bütçemiz imkânıyla etap etap yapıyoruz. Çünkü bu iş bakanlık kredisi ile yapılmıyor. Kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Bu öz kaynaklar da sanayicilerimizin katılım payı olarak yatırmaları gereken bedeller üzerinden karşılanıyor. Son zamanlarda biraz ödemelerde aksamalar oldu. Herkesin kendine göre ekonomik mazeretleri nedeniyle. Ama hafriyat işinin yüzde 60’ını, 70’ini tamamladık. Önümüzdeki süreçte de yine ikinci bir ihale yaparak kalan kısımları da tamamlayacağız.

KURA ÇEKİMİ ÇOK YAKIN ZAMANDA…

“Çok yakın zaman içinde kuraların çekilip, oradaki sanayicilere yerlerini teslim edeceğiz. Öngörümüz hazirana kadar. Ancak tabi ki hava koşulları ne kadar müsaade eder bilemem. Çünkü bir yağmur yağdığı gün, 3-4 gün kadar sahaya girmek mümkün olmuyor.” diye konuşan Kaymakam Arslan, haziran ayına kadar yer teslimlerinin bitmiş olacaığnı öngördüklerini söyledi.

YATIRIMCI 2 YIL İÇERİSİNDE TESİS KURMAK ZORUNDA

Milas OSB’de gıdadan tekstile kadar çok farklı alanlarda tesis kurulacağını anlatan Kaymakam Arslan, sanayicilerin yapacağı tesislerin planını, projesini sunarak araziyi teslim aldıktan sonra 2 yıl içerisinde faaliyete geçmek zorunda olduğunu ifade etti.

YÜZDE 50 ÜRETİM KAPASİTESİNE ULAŞTIĞI AN DOĞALGAZ GELECEK

Milas Kaymakamlığı görevine başladığı günden bu yana doğalgazın gelmesi için çaba gösterdiğini belirten Arslan, doğalgaz ve OSB ile ilgili şunları kaydetti:

“Herkes bir gayret gösteriyor. Biz milletvekilimiz Yavuz Demir ile de görüştük. Kendisi yakından da takip ediyor. Bir süreç de var. Önümüzdeki 10 gün içerisinde hep birlikte Ankara’da olacağız. Gerekli, birebir görüşmeleri yapacağız. OSB’ler kurulup, yüzde 50 üretim kapasitelerine ulaştığı zaman EPDK’nın bir tebliğine göre BOTAŞ oraya doğalgaz getirmek durumunda. O yüzden OSB’nin varlığı da bizim doğalgaz talebimiz için önemli bir destek olacak.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500