Advert
Advert

MİLAS EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SEFİRİN KIZI’NI AĞIRLADI

MİLAS EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SEFİRİN KIZI’NI AĞIRLADI
Bu içerik 23505 kez okundu.
Advert

Başrollerini Engün Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu’nun paylaştığı Sefirin Kızı dizisinin çekimleri Milas Emniyet Müdürlüğü’nde devam etti. Milas’ın farklı noktalarında çekilen ve ilgiyle takip edilen dizide, ayrıca yardımcı oyuncu olarak adlandırılan birçok Milaslı isim yer alıyor.

İlk bölümü 16 Aralık 2019’da yayınlanan, başrollerini Engin Akyürek ve Neslihan Atagül Doğulu’nun paylaştığı Türk yapımı dram dizisi, ilk çekimlerini Milas’ın kültürel ve doğal güzelliklerinin bulunduğu Ören, Çökertme, Meşelik gibi mahallelerde gerçekleştirdi.

Milas’ta çekim yapılan noktaların Bodrum olarak anılması Milaslılardan tepki çekerken, dizi çekimleri Milas başta olmak üzere Bodrum ve İstanbul’da sürdürüyor.

MİLAS ADETA FİLM PLATOSU OLDU AMA…

Nostaljiye özlem duyanları tarihi Milas evleri, kültürel varlıkları ve eşsiz doğal güzellikleriyle karşılayan Milas, son dönemde film yapımcıların uğrak yeri oldu. Film ve dizi ekiplerini ağırlamaktan memnuniyet duyan Milas halkı, bu güne kadar çekilen sinema filmlerinin, dizilerin ve kliplerin Milas’ta çekilmesine rağmen “Çekimler Bodrum’da yapıldı” şeklinde duyurulmasına tepkili!

Bu dezenformasyona “Dur!” denilmesini isteyen Milas halkı, “Bu tür bir algı Milas’a zarar veriyor. Aynı algı emlak sektöründe ve Milas Bodrum Havalimanı konusunda da yapılıyor.” diyerek yerel yöneticilerin yapım ekiplerini bilgilendirmelerini ve bu konuya hassasiyet göstermelerini sağlamalarını istedi.  

SERİFİN KIZI’NIN SON ÇEKİMLERİ MİLAS EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDE YAPILDI

Sefirin Kızı’nın son çekimi bu kez yine Milas’ta ve Milas Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Emniyet sahnesi için Milas’ı tercih eden yapım ekibi, vatandaşların meraklı bakışları ve yoğun ilgisi eşliğinde çekim yaptı.

Öte yandan dizide yardımcı oyuncu olarak adlandırılan çok sayıda Milaslı figüranın da yer alması, Sefirin Kızı’na olan yerel ilgiliyi artırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2020-01-14 Milas çevre yolu kenarındaki görüntü kirliliği bile yetiyor. Böyle giderse geçiş güzergahından öteye gitmez.