Advert
Advert

MİLAS BELEDİYESİ 334 ÇİFTE BİR ÖMÜR SAADET DİLEDİ

MİLAS BELEDİYESİ 334 ÇİFTE BİR ÖMÜR SAADET DİLEDİ
Bu içerik 1252 kez okundu.
Advert

Milas Belediyesi, evliliklerinde 50. yılını dolduran çiftlere ziyaretlerini sürdürüyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın talimatıyla, şehir merkezi ve mahallelerde evliliklerinde 50 yılını doldurmuş çiftler evlerinde ziyaret edilerek, bir ömür boyu mutluluklar dilekleri iletiliyor.

Milas Belediyesi şimdiye kadar, Milas merkez ve diğer mahallelerde evliliklerinde 50. yılını doldurmuş 334 çifti evlerinde ziyaret ederek, “Bir Ömür Saadet” diledi. Ziyaretlerde ailelere, bir ömür saadet yastığı, kahve fincanı takımı ve kahve gibi çeşitli hediyeler de verildi.

Ziyaretlerde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın selamını ileten yetkililer, belediyenin yaşlılara yönelik hizmetleri hakkında da bilgi verdi. Oldukça sıcak ve samimi ortamlarda gerçekleşen ziyaretlerde evliliklerinde 50. yılını dolduran çiftlerin hayat hikayeleri ve mutlu bir evliliğin sırları dinlendi.

Milas Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri ile beraber yaşlı çiftleri ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çayırlı; “Evliliklerinde 50 yılı dolduran büyüklerimizin anlattıkları sayesinde ortaya arşiv niteliğinde bilgiler çıkıyor ve bizlere uzun süreli evliliklerinin sırlarını aktarıyorlar. Biz de bu bilgileri ve mutlu evlilik sırlarını diğer sosyal belediyecilik projemiz olan “Bir Yastıkta Bir Ömür” projemiz kapsamında yeni evlenecek olan çiftlerimize aktarıyoruz. Proje kapsamında şimdiye kadar 334 çiftimizi ziyaret ettik ve bundan sonra da bu ziyaretlerimiz hız kesmeden devam edecek” dedi.

Ziyaretlerden son derece memnun kalan çiftler; “Kapımızı birilerinin çalıp, halimizi hatırımızı sormaları kadar mutlu bir şey yok. Uygulama sayesinde gençlerimize evlilikte uzun yıllar mutlu kalmanın sırlarını aktarma şansı buluyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500