Advert
Advert

KÖPEKBALIĞI YAVRUSU VE BALON BALIĞI YAKALANDI

 KÖPEKBALIĞI YAVRUSU VE BALON BALIĞI YAKALANDI
Bu içerik 12233 kez okundu.
Advert

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde bir balıkçının oltasına, balon balığı ve köpek balığı yavrusu takıldı. Balon balıklarının Gökova Körfezi’ni istila ettiğini söyleyen tecrübeli balıkçı Mustafa Bircan, yetkililerin bu istilacı türle ilgili önlem almasını istedi.

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde balıkçılık yapan Mustafa Bircan, denize açılarak üzerinde çok sayıda iğne bulunan paragadi kullanarak balık avına çıktı. Bir süre bekledikten sonra paragadideki iğneleri kontrol eden Bircan, paragadide yenilebilir balıkların yanı sıra ölü halde 3-4 kilogramlık bir balon balığı ve bir adet köpekbalığı yavrusu buldu. Dikkatlice iğneden çıkarılan balon balığı ve köpekbalığı yavrusu, yöredeki vatandaşlardan ilgi çekti.

BALON BALIKLARI MİSİNALARI KOPARIYOR

Balon balıklarının son dönemde Gökova Körfezini istila ettiğine değinen Bircan, “Bu zehirli balıklar, denize attığımız oltalarımıza ciddi zarar veriyor. Oltaya takılan balıkları talan ediyor, misinalarımızı koparıyor. Ayrıca yerli balık türlerinin popülasyonunu da tehlikeye sokuyor. Yetkililerin bu istilacı türle ilgili çalışma yapmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500