Advert
Advert

MİLAS'TA TESPİT EDİLEN DOMUZ GRİBİ VAKASI YOK!

MİLAS'TA TESPİT EDİLEN DOMUZ GRİBİ VAKASI YOK!
Bu içerik 1323 kez okundu.
Advert

Dirençli yüksek ateş, öksürük, yaygın kas ağrılarıyla kendini gösteren mevsimsel viral grip hastalığının, domuz gribiyle karıştırıldığını söyleyen yetkili kaynaklar, Milas’ta şuan itibariyle domuz gribine rastlanılmadığını belirterek, “Mevsimsel viral grip virüsü konusunda vatandaşların ve risk gruplarının dikkatli davranması gerekiyor.” diye konuştu.

Milas’ta son günlerde grip vakalarında dikkat çeken bir artış yaşanıyor. Çok sayıda hasta, sağlık kuruluşlarına başvuruyor. Viral grip ile domuz gribinin benzer belirtiler gösterebildiğini ancak bu iki rahatsızlığın ayrı olduğunu ifade eden uzmanlar, viral grip ve domuz gribinin karıştırıldığını söyledi.

BAZI OKULLAR DOMUZ GRİBİ UYARISI YAPTI

Uzmanlar, Milas’ta bazı okulların, velilere ilçede domuz gribi görüldüğü için hasta olan çocukları okula göndermemeleri telkininde bulunan mesajlar göndermesiyle daha da önemli bir hal alan konuyla ilgili açıklama yaptı.  

MİLAS’TA TESPİT EDİLMİŞ BİR DOMUZ GRİBİ VAKASI YOK

Milas genelinde şuan itibariyle domuz gribine dair her hangi bir bulguya rastlanmadığını duyuran yetkili kaynaklar, son günlerde etkili olan viral gribe karşı uyardı. Hastalığın diyabet, kronik rahatsızlık ve KOAH hastalığı bulunan ve 60 yaş üzeri vatandaşlar için tehlikeli olabileceğini kaydeden doktorlar, risk gruplarının viral gribi hafife almamaları uyarısında bulundu.

GRİPLİ KİŞİ TOPLU YAŞAM ALANLARINDAN UZAK DURMALI

Viral gribe yakalananların toplu yaşam alanlarına çıkmamalarını, hasta olan öğrencilerin de hastalığı yaymaması için evde istirahat etmelerini öneren doktorlar, mevsimsel viral grip virüsüne maruz kalanların ve hastalığa karşı tedbir almak isteyenlerin bol sıvı tüketmelerini, sık sık el yıkamalarını, kapalı mekanların sıklıkla havalandırılmasını ve mümkün olduğunca toplu yaşam alanlarından uzak durulmasını önerdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500