Advert
Advert

GÜLLÜK DALYANI’NI KORUMAK İÇİN TOPLANDILAR

GÜLLÜK DALYANI’NI KORUMAK İÇİN TOPLANDILAR
Bu içerik 1190 kez okundu.
Advert

Güllük Mahallesi’nde Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan Güllük Limanı Revizyonu projesinin Çevresel Etki Değerlendirme Raporuna itiraz eden vatandaşlar Güllük’te buluştu.

Gündeme çeşitli adlarla gelen Güllük Liman Genişletme / Güllük Limanı Yeni İskele projesinin ÇED Raporunun onaylanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sitesinde duyurulmasının ardından vatandaşların rapora tepkisi devam ediyor.

Güllük Liman Genişletme / Güllük Limanı Yeni İskele projesinin ÇED Raporunun onaylanmasına tepki gösteren vatandaşlar itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderirken, Güllük'te belediye evlendirme salonunda da bu konuda geniş katılımlı bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Güllük'ün yanı sıra Boğaziçi, Kıyıkışlacık ve Milas'tan vatandaşlar, CHP ve İYİ Parti temsilcileri, ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen katıldı. Güllük muhtarı Ali Polat, Orjan Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kisirlioğlu, Güllük tekne kaptanı Mehmet Dönmez ve mahalle meclisi üyesi Turan Kıymaz'ın yönettiği toplantıda Güllük'ün başka sorunları da gündeme geldi.

Toplantıya katılanlar, siyasi iktidarın hukuk tanımadan bildiğini okuması, aklına koyduğunu yapması, bu konuda da ancak yargı yoluyla yürütmeyi durdurma kararı alınabileceği vurgulandı. Orjan Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kisirlioğlu toplantıda yaptığı konuşmasında, meselenin İdare Mahkemesi'ne yansıdığında aynı kalabalığın tepkilerini göstermesini istedi.

Ayrıca Mehmet Dönmez'in önerisiyle, Günlük'ün başka sorunlarını gündeme getirmek, tartışmak ve çözüm üretmek amaçlı bir WhatsApp grubunun oluşturulması için toplantıya katılanlar isimlerini ve telefon numaralarını yazdılar.

Bugün sabah 10.00'da Milas Belediyesi Güllük hizmet binası önünden kaldırılan araçlarla vatandaşlar itiraz dilekçelerini toplu olarak İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ne vermek için yola çıktı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500