Advert
Advert

PERSONELE “ZEYTİNDE BUDAMA” EĞİTİMİ VERİLDİ

PERSONELE “ZEYTİNDE BUDAMA” EĞİTİMİ VERİLDİ
Bu içerik 1050 kez okundu.
Advert

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığınca Tarımsal Yayım Projesi kapsamında desteklenen “Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” projesi çerçevesinde Muğla İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri’nde görev yapan teknik personele Zeytinde Budama konulu eğitim verildi. Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Yüksek Mühendisi Özgür Dursun’un eğiticiliğinde 6-7 Ocak 2020 tarihlerinde verilen eğitime, tüm ilçe müdürlüklerinde görev yapan 41 kişi katıldı.

Eğitimin açılışını yapan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Süleyman Kurnaz; “Bakanlığımızca desteklenen “Zeytinin Zeytinyağına Kayıpsız ve Kaliteli Yolculuğu” projesi kapsamında çiftçi eğitim toplantıları ve teknik geziler düzenlenmişti. Devamında personellerimizin talepleri doğrultusunda düzenlediğimiz “Zeytinde Budama” konulu eğitimin tüm teknik personellerimizin bilgi ve donanımlarını arttıracağını, bu eğitimle alınan bilgi ve birikimlerin tüm üreticilerimize aktarılacağını ümit ediyorum” dedi. Kurnaz, proje kapsamında Zeytinyağı yarışması düzenlendiğini ve sonuçların 7 Şubat 2020 tarihinde yapılacak törenle duyurulacağını belirtti.

İlimizin yerel çeşidi olan memecik zeytini hakkında çalışmalarını anlatarak istatistiki veriler paylaşan Ziraat Yüksek Mühendisi Özgür Dursun ise, Budama Fizyolojisi, Şekil, Mahsul ve Gençleştirme Budamaları konularında detaylı bilgiler verdi. Eğitimin sonunda verilen bilgileri pekiştirmek adına sınav düzenleyerek, katılan tüm personele ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500