Advert
Advert

BAKKAL DÜKKÂNINDAKİ TARİH

BAKKAL DÜKKÂNINDAKİ TARİH
Bu içerik 4957 kez okundu.
Advert

Buram buram bir tarih kokan, geçmişimize bizleri sürükleyen, mazi kalbimde bir yaradır dedirten, geçmişten günümüze kalanların sergilendiği bir mekân Milas’ta geçmişe ve maziye sizleri döndürmek için gezilmeyi bekliyor.

İşletmesini genç girişimci Emre Terlemezin yaptığı Milas Şevketiye Mahallesi Dr. İsmail Hakkı Milaslı Caddesi’nde yer alan, dışarıdan bakıldığında sadece bir bakkal dükkânı gibi görülen ancak içeriye girildiğinde sizleri geçmişe yolculuk ettirecek bir bölümün bulunduğu Emre Bakkal, 16 yıldır Milas’ta tarih severlere görsel açıdan hizmet etmeyi sürdürüyor.

Dededen babaya, babadan oğula kalan bu bakkal dükkânında mutlak gezilip görülecek bir tarih ve mazi yatıyor.

Mekânın sahibi olan aynı zamanda işletmeciliğini yapan Emre Terlemez yaptığı açıklamada; “Dedemden babama ve babamdan da bana geçen el emeği göz nuru işçiliklerle özenle yapılan birçok ürün ve geçmişimize, tarihimize ışık tutacak birçok ürünün yer aldığı bu mekân bilenler tarafından sıklıkla geziliyor.  Dışarıdan bakıldığında bir bakkal dükkânı olan ancak içersinde tarihi bir geçmişi yaşatan böyle bir yerin tanıtımını ne yazık ki istediğimiz gibi yapamıyoruz” dedi.

“Gönül isterdi ki yılların bu birikimleri bir yerde sergilensin ve çok daha fazla kişilerce görülsün” diyen Emre Terlemez, bakkal dükkânı içersindeki özel bir bölümde bulunan el emeği ürünlerin birçoğunun titizlikle kendisi tarafından da yapıldığını ve yapılmaya da devam ettiğini belirterek, bakkal dükkânının işletilmesinin yanında fırsat buldukça bu tür yararlı çalışmalarla zaman harcadığını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
adnan hoca     2020-01-09 gel gör ve huzur bul....
Fatih ( Gezenotelci )     2020-01-08 Bu haberi MİLAS BELEDİYESİ twitter adresine yorum yazarak yolladım. Harika bir yer. Ancak bunun tüm Milas'ta bilinmesi için daha güzel bir yere taşınması ve müzeye dönüştürülmesi lazım. Umarım ilgililer de bu haberleri ve yorumları takip ediyorlardır.