Advert
Advert

YENİ MİLASSPOR’DA TEPKİLER BÜYÜYOR

YENİ MİLASSPOR’DA TEPKİLER BÜYÜYOR
Bu içerik 1337 kez okundu.
Advert

Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Öcal Yüksel, yönetim kurulu üyeleri ve Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarlar Derneği Üyeleri yaptıkları sosyal medya açıklamasında, ASKF’nin aldığı kararı kınadı.

29 Aralık 2019 Pazar günü Dalayan Stadyumu’nda oynanan Muğla Süper Amatör Küme Ligi karşılaşmasında ev sahibi takım Dalyanspor ile Yeni Milasspor karşılaşmasının ikinci yarısında, Dalyanspor taraftarlarının tribünlerden başlattığı Yeni Milasspor’a küfür edilmesi ve saha içersinde Yeni Milasspor’lu futbolcu Anıl Tukluk’a yönelik şiddet olayları sonrasında Yeni Milassporlu futbolcu ile Dalyanspor yedek kulübesinden bir futbolcu kırmızı kart görmüştü.

Dalyan Stadyumu’nda yaşanan bu olaylar sonrasında Dalyanspor ile Yeni Milasspor 2-2 berabere kalarak müsabakadan ayrıldı.

Muğla ASKF’den ceza sadece Anıl Tukluk’a geldi

Dalyan Stadyumunda dövülen ve şiddet gören Yeni Milasspor futbolcusu Anıl Tukluk’a Muğla ASKF’den 1 maç oynanma cezası geldi.

Kırmızı kart ve 1 maç oynamama cezasını Milas’ta geçen hafta sonu oynanan Menteşe Yerküpe maçında çeken Anıl Tukluk takımının ikinci yarıdaki lig maçlarında sahada yer alabilecek.

Yeni Milasspor Camiası tepkili

Yeni Milasspor Kulübü Başkanı Öcal Yüksel, yönetim kurulu üyeleri ve Sevdamsın Yeni Milasspor Taraftarlar Derneği Üyeleri müşterek olarak yaptıkları sosyal medya açıklamasında; “Sporcumuz Anıl Tukluk’a verilen cezayı kınıyoruz” denilerek, Muğla spor kamuoyuna yönelik bir açıklama yapıldı.

Muğla Spor Kamuoyuna Duyurulur başlıklı açıklama şöyle:

“29 Aralık Pazar günü Dalyan Stadyumu’nda oynanan lig maçında sporcumuz Anıl Tukluk attığı gol sevincini giydiği formanın armasını öperek göstermek istemesine Dalyan tribünleri ile yedek kulübesindeki Dalyanspor futbolcularından tepki gelmiş ve futbolcumuz hem taraftarlarca hem de futbolcular tarafından taciz edilerek tartaklanmıştır.

Saha içersindeki Dalyansporlu futbolcuların da darp etmesine maruz kalan sporcumuz Anıl Tukluk, maçın orta hakemi tarafından olayların başlatıcısı olarak değerlendirilmesi ve kırmızı kartla oyun dışı kalması ile Yeni Milasspor cezalandırılmıştır.

Maçın orta hakemi, Dalyanspor’un yedek kulübesindeki bir oyuncuya da kırmızı kart göstermesine rağmen, Muğla ASKF ceza listesinden bu oyuncuya ve olayların büyümesine neden olan sporcularımıza saldıran Dalyanspor taraftarlarına ve Dalyanspor Kulübü’ne ceza verilmemesi Yeni Milasspor camiası olarak bizleri derinden sarsmış ve üzmüştür.

Dalyan Stadyumu’nda maruz kaldığımız saldırı, yapanların yanına kar kalmıştır. Bu nedenle Muğla ASKF yönetimini bir kez daha kınadığımızı belirterek, Muğla spor camiasına bu açıklamayı yapma zorunluluğu duyduk.”


Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Soorcu     2020-01-08 Bu nasıl bir haberdir hic mi araştırmadan yazıyorsunuz... mimarlı oyuncu 1 maç, dalyanli oyuncu 3 maç ceza görünüyor...