Advert
Advert

MİLAS OTOBÜS TERMİNALİ: “ÜŞÜYORUZ BAŞKAN GÜRÜN...”

MİLAS OTOBÜS TERMİNALİ: “ÜŞÜYORUZ BAŞKAN GÜRÜN...”
Bu içerik 2204 kez okundu.
Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas Otobüs Terminali’ne konulan klimaların çalışmadığını, kapı otomatiklerinin arızalı olduğunu ve terminalin dış bölümündeki çatının akıttığını söyleyen yolcular, “Terminal buz kesiyor. Klima var çalışmıyor, kapı var kapanmıyor. Üşüyoruz Başkan Gürün...!” diyerek, sorumluluğu Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde olan terminalin acil olarak bakıma alınmasını istedi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas Otobüs Terminali, kronik sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. Sorumluluğu Milas Belediyesi’nden Muğla Büyükşehir Belediyesine devrolan terminali kullanan çok sayıda yolcu, yıllardır çözüm bekleyen ısıtma sorunuyla ilgili girişimde bulunulduğunu ancak sorunun çözüme ulaşmadığını söyledi.

KLİMA VAR ÇALIŞMIYOR, KAPI VAR KAPANMIYOR!

Terminal kapılarının çoğunun çalışmadığını ve takılan klimaların bir kez dahi çalıştırılmadığını söyleyen yolcular, “Çok terminal gördük ama böyle bakımsız ve kaderine terk edilmiş halde bir terminali hiç görmedik. Klimalar çalışmıyor, çalışsa da kapı otomatikleri bozuk olduğu için soğuk kış günü direk içeri giriyor. Burada saatlerce beklemek zorunda olan yolcular oluyor. Ayrıca terminal çalışanları da bu durumdan oldukça mağdur oluyor. Ayrıca terminalin dış bölümündeki çatı da akıtıyor. Üşüyoruz Başkan Gürün…” diyerek, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Osman Gürün’ün terminalin sorunlarına çözüm sunmasını beklediklerini söyledi.

GÖRME ENGELLİLER TERMİNALE SARI ÇİZGİLİ KILAVUZ YOL İSTİYOR

Terminali kullanan görme engelliler ise sarı çizgili kılavuz yol bulunmayan terminalde zor anlar yaşadıklarını söyleyerek, “Terminaldeki işlemlerimizi, yardımsever vatandaşlarımızın desteğiyle yapabiliyoruz. Gündelik yaşamımızda sarı çizgili kılavuz yolların işgaliyle de güçlük yaşıyoruz. Yerel yönetimlerden isteğimiz, biz görme engellilerin eve hapsedilmesinin önüne geçecek önlemler alması olacaktır. Terminaller gibi sosyal yaşam alanlarının başında gelen yerlere sarı çizgili kılavuz yollar istiyoruz. Bu konuda gerekli çalışmanın yapılmasını rica ediyoruz.” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     2020-01-07 15-20 dk terminalde otobüs bekleyeceksiniz diye koca terminal binasını ısıtmaya gerek yok. 24 saat köy kahvesi gibi boş beleş herkes dolar oraya. Zaten terminal e giren çıkan çok sürekli girdi çıktı var sürekli sıcak tutulması zor. Beyefendiler hanfendiler aman üşümesin diye haber yapılmış. Doğuda zor şartlar altında nöbet tutan askerlerinde kliması yok.