Advert
Advert

DEVLET HASTANESİ’NDEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

DEVLET HASTANESİ’NDEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ
Bu içerik 5615 kez okundu.
Advert

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin diş polikliniklerinde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla söndürüldü. Elektrik aksamındaki kısa devre sebebiyle çıktığı düşünülen yangının maddi hasara sebep olduğunu söyleyen 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tarık Çubukcuoğlu, hasar gören alanın onarılarak en kısa sürede polikliniğin yeniden hizmete açılacağını söyledi.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nin diş polikliniği servisinde yangın çıktı. Hastane çalışanları ve vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kısa sürede yangını kontrol altına alarak söndürdü. Yangında herhangi bir yaralanma yaşanmazken, diş poliklinikleri bölümünde maddi hasar meydana geldi.

ELEKTRİK AKSAMINDA KISA DEVRE ŞÜPHESİ…

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tarık Çubukcuoğlu, yangının ardından habermilas.com’a açıklama yaptı.

Yangının elektrik aksamındaki kısa devre sebebiyle çıktığının düşünüldüğünü kaydeden Çubukcuoğlu, “Saat 23.30 sıralarında, hastanemizin diş polikliniklerinin giriş ve bekleme kısmında duman ve sonrasında yangın çıkmış. İtfaiyeye haber verilmesiyle yangına müdahalede bulunulmuştur. İlk belirlemelere göre, yangının elektrik aksamındaki kısa devre sebebiyle çıktığı düşünülmektedir. Allah’a şükür yangında, herhangi bir can kaybı yada yaralanma olmadı. Hastanemizde bir hizmet aksaması da meydana gelmedi. Yangın, 3-4 metrekarelik bir alanda ufak çaplı hasara sebep oldu.” diye konuştu.

Çubukcuoğlu, diş polikliniğinin giriş alanında meydana geldiği için hasar gören alanda gerekli çalışmayı yaparak, en hızlı şekilde diş polikliniğini hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500