Advert
Advert

RADAR GRUBU ÇÖKTÜ

RADAR GRUBU ÇÖKTÜ
Bu içerik 30276 kez okundu.
Advert

Muğla ve ilçelerinden yaklaşık 43 bin takipçi uyudu, Radar ve Çevirme Grubu Kurucusu alkollü araç kullanmaktan ehliyetini aldırdı.

Muğla’da 8 yıl önce sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta oluşturduğu 'Radar ve Çevirme Grubu' sayesinde, il ve ilçelerde yollardaki trafik uygulamalarını anlık olarak takipçilerine bildiren sayfa yönetici Togay Kömür, alkollü araç kullanmaktan ehliyetini aldırdı.

43 bin takipçisine sitem eden Togay Kömür sosyal paylaşım sayfasından, " Sonunda ehliyeti kaptırdık, vatana millete hayırlı olsun. Bu grup çalışmıyor arkadaşlar, kapatıyorum. 8 yılsonunda yakalandık abilere. 0.74... Ayıp ya, niye söylemiyorsunuz" yazdı.
Daha çok Türklere özgü olduğuna inanılan ve stand-up gösterilerine konu olan sürücülerin yollardaki radarları selektör yaparak karşı yönden gelen diğer sürücülere bildirmesini, Muğla'daki iş insanı Togay Kömür, 8 yıl önce Facebook'a taşımıştı. 42 bin 903 üyeye sahip 'Radar ve Çevirme (Live)' isimli grupta bir araya gelen sürücüler, 'Sanal selektörler' yaparak birbirlerini uyarmaya başlamışlardı.

Ancak grup yöneticisi Togay Kömür'ün önceki akşam alkollü araç kullanmaktan ehliyetini aldırdığı, Radar ve Çevirme grubunda paylaştığı fotoğrafla belli oldu.

Togay Kömür, Muğla Radar ve Çevirme sayfasında düşüncelerini, “Sonunda ehliyeti kaptırdık, vatana millete hayırlı olsun. Bu grup çalışmıyor arkadaşlar, kapatıyorum. 8 yılsonunda yakalandık abilere. 0.74... Ayıp ya, niye söylemiyorsunuz. Bodrum Cafer Paşa cad. çevirme. Elden ele 1250 Tl lütfen” yazarak paylaştı.
Ayrıca Togay Kömür paylaşımında , “Grup sahibi olarak esprili bir paylaşım yaptım. Veryansın yok, şikayet yok. Türkiye'nin ilk radar grubunu ben kurdum ve nihayetinde az bir alkolle yakalandım. Tabi ki ilginç bir görüntü çıktı ortaya, bende ceza yiyebiliyorum. Polis arkadaşlarla bir hatıra" yazdı.
SÜRÜCÜLERİN PAYLAŞIMLARI OKUYANLARI GÜLÜMSETTİ
8 yıldan buyana Radar yerlerini dikkat çekmeden bildirmek amacıyla yapılan komik paylaşımlar okuyanları gülümsetiyordu. Sürücülerin bazı ilginç paylaşımları ise şöyleydi:" 'Ortaca-Köyceğiz yolunda fotoğrafçı var, vesikalık pahalı', 'Göcek-Fethiye istikameti İnlicede amcalar beklemede', 'An itibarı ile Klas önü çekim var dikkat', 'Milas-Selimiye yolu Köşk yol ayrımı karşısı okeye dördüncü aranıyor', 'Köyceğiz'e giderken Zeytinalanı Mevkii kuzu çevirme', 'Bodrum-Milas yolu Kılıç'a gelmeden lidere selam durun', 'Yeni Kayakuyu da gölgede parti var', 'Karakuyu yolunda davul-zurna karşılama', 'Muğla-Bayır istikametinde karayılan pusuda dikkat edelim hayırlı yolculuklar', 'Muğla merkez Volkan Sitesi önü aman dikkat amcalar bayramlaşıyor', 'Marmaris Akyaka yönünde sürpriz var', 'Heykelde yollar kaygan biraz dikkat', 'Gökova'dan Marmaris istikameti Taşhan'a varmadan survivora yeni yetenekler arıyorlar', 'Karakuyu karşısı parti', 'Beyaz güvercinler Fethiye'den Göcek istikameti yaparken İnlice'yi geçince köşede yuvadalar', '4 tepe kavşağını geçtikten sonra Gülbahçe restoranın önünde şekerleme var', 'Bozarmut'ta ön görüşme Bayır'da tanışma var."

Kaynak: gazetezeybek.com.tr

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500